واکسیناسیون کرونا در کرمان سرعت گرفت؛ گذر از پیک پنجم کرونا در بزرگترین استان کشور

گروه استان‌ها – آمارها حکایت از گذر استان کرمان از پیک پنجم کرونا دارد و در این شرایط روند واکسیناسیون نیز در استان سرعت گرفته است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، هفته‌های پایانی مرداد ماه نقطه پیک شیوع کرونا در استان کرمان بود؛ روزهای سخت، سنگین و سیاه که آمار […]

گروه استان‌ها – آمارها حکایت از گذر استان کرمان از پیک پنجم کرونا دارد و در این شرایط روند واکسیناسیون نیز در استان سرعت گرفته است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، هفته‌های پایانی مرداد ماه نقطه پیک شیوع کرونا در استان کرمان بود؛ روزهای سخت، سنگین و سیاه که آمار بلای بیماران بستری در بیمارستان‌های استان، کار را به افزایش ظرفیت رسانده بود و وضعیت به اندازه‌ای وخیم بود که تخت، دارو و تجهیزات بیمارستانی در کرمان به سختی یافت می‌شد با وجود همه این روزهای سخت، روند کرونا در استان کرمان نزولی شد و حالا بستری‌های کرونا و بیماران سرپایی در استان کاهش چشمگیری داشته است.

بر اساس آمار منتشر شده این روزها کمی بیش از 800 بیمار قطعی کرونا مهمان بیمارستان‌های استان است و البته در روند فوتی‌ها نیز چند روزی است که آمار به شدت کاهش داشته است هر چند مسئولان شمار کم فوتی‌های کرونا در موج پنجم را نتیجه واکسیناسیون انجام شده می‌دانند اما آمار منتشر شده از میزان دوز واکسن تزریق شده در استان عدد زیادی را نشان نمی‌دهد.

آمارها از وجود دو میلیون و 147 هزار و 568 نفر جمعیت بالای 18 سال کرمان خبر می‌دهد؛ جمعیتی که تاکنون 160 هزار نفر از آنها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 95 هزار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 83 هزار و 264 نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان، 80 هزار و 555 نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و بالغ بر 340 هزار نفر در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

با وجود همه آمار منتشر شده حالا چند روزی است که با ورود محموله‌های واکسن کرونا به کشور، روند واکسیناسیون در استان کرمان هم افزایش داشته و از مهمتر واکسیناسیون اقشار مختلف در حال انجام است تا جایی که مسئولان از اتمام واکسیناسیون دوز دوم فرهنگیان استان تا آغاز تحصیلی خبر داده‌اند و از سوی دیگر واکسیناسیون اقشار پرخطر دیگر نیز در حال انجام است.

معاون پشتیبانی حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان نیز از اختصاص سهمیه 10 هزار نفری واکسیناسیون به رانندگان وسایل نقلیه عمومی در کرمان خبر داد و اظهار داشت: به طور متوسط روزانه 200 تا 300 نفر از رانندگان در شهر کرمان واکسینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه از چهار روز گذشته تاکنون 60 تا 65 درصد واکسیناسیون رانندگان تاکسی و قریب 80 درصد از جمعیت رانندگان اتوبوس‌های شهری انجام شده است افزود: رانندگان وسایل درون شهری از جمله رانندگان تاکسی، اتوبوس و رانندگان بار درون شهری با ثبت نام در سامانه سلامت می‌توانند هرروز از ساعت 8 صبح به تنها مرکز تزریق واکسن واقع در شهرک مطهری، پایگاه بسیج شهید لنگری‌زاده، سالن 9 دی مراجعه کنند.

به گزارش تسنیم، واکسیناسیون متولدین 1365 سال به قبل نیز چند روزی است که در استان کرمان آغاز شده و اهتمام همه به واکسیناسیون همگانی است و امیدوار هستند با اقدامات پیشگیرانه بتوانند از شیوع موج ششم کرونا جلوگیری کنند.

بستری‌های کرونا در کرمان به مرز 800 نفر رسید

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 811 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 481 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 23 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 121 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 56 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 130 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 154 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 37 هزار و 700 مورد رسیده است.

وی به فوت 13 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 465 نفر رسیده است.

روند بستری بیماران کرونایی در استان کرمان نزولی شد
آمار بالای جانباختگان کرونا در کرمان؛ دلتا ویروس جان یک نوزاد کرمانی را گرفت

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان 825 هزار و 535 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 444 هزار و 799 مورد است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از هر سه نوع واکسن برکت، سینوفارم و آسترازنکا برای نوبت اول در استان کرمان وجود دارد بیان کرد: ظرفیت مازادی که از نوبت دوم واکسن‌ها موجود است برای نوبت اول استفاده می‌شود.

انتهای پیام/511/ ت
واکسیناسیون کرونا در کرمان سرعت گرفت؛ گذر از پیک پنجم کرونا در بزرگترین استان کشور

منبع:تسنــیم
? واکسیناسیون کرونا در کرمان سرعت گرفت؛ گذر از پیک پنجم کرونا در بزرگترین استان کشور