وارد مدار شدن واحد گازی نیروگاه برق شهرستان زرند

نخستین واحد گازی نیروگاه برق شهرستان زرند با موفقیت وارد مدار تولید شد. به گزارش فت فتو، مجری طرح‌های نیروگاهی گازی شرکت برق حرارتی کشور دربازدید از این نیروگاه با اعلام این خبر گفت: نخستین واحد گازی نیروگاه زرند کرمان به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات با موفقیت به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.   محمود […]

نخستین واحد گازی نیروگاه برق شهرستان زرند با موفقیت وارد مدار تولید شد.

به گزارش فت فتو، مجری طرح‌های نیروگاهی گازی شرکت برق حرارتی کشور دربازدید از این نیروگاه با اعلام این خبر گفت: نخستین واحد گازی نیروگاه زرند کرمان به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات با موفقیت به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

 

محمود صادقی افزود: طرح احداث این نیروگاه با سرمایه گذاری ۱۵۰۰ تا ۲ هزار میلیارد تومان و در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صنعت برق کشور با برخورداری از دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه دومین واحد گازی نیروگاه نیز در پیک دوم در مرداد ماه وارد مدار تولید خواهد شد، ادامه داد: راه‌اندازی این نیروگاه در تامین برق خط سراسری جنوب‌شرق کشور در استان‌های، کرمان، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان بسیار حائز اهمیت است و نقش بسزایی در جبران کسری برق دارد.

صادقی افزایش ظرفیت تولید برق منطقه، تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور، کمک به افزایش پایداری شبکه، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی را از جمله اهداف اجرای این پروژه اعلام کرد و گفت: تمام تجهیزات این نیروگاه ساخت داخل کشور و نصب و راه اندازی آن توسط متخصصین داخلی کشور با موفقیت اجرا شده است؛ و با بهره برداری از واحد‌های دیگر این نیروگاه ۵۰۰ مگاوات برق به شبکه برق کشور افزوده می‌شود.
وارد مدار شدن واحد گازی نیروگاه برق شهرستان زرند

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? وارد مدار شدن واحد گازی نیروگاه برق شهرستان زرند