واحدهای کوچک مقیاس استان را از نامتوازنی توسعه نجات می‌دهد

استاندار کرمان گفت: راه‌اندازی واحدهای کوچک مقیاس می‌تواند استان را از نامتوازنی توسعه نجات دهد. به گزارش فت فتو؛ علی زینی‌وند در حاشیه سفر به شهربابک و افتتاح چند پروژه به مناسبت هفته دولت با گرامیداشت این ایام و تبریک روز کارمند عنوان کرد: هفته دولت فرصت خوبی برای بیان خدمات نظام جمهوری اسلامی به […]

استاندار کرمان گفت: راه‌اندازی واحدهای کوچک مقیاس می‌تواند استان را از نامتوازنی توسعه نجات دهد.

به گزارش فت فتو؛ علی زینی‌وند در حاشیه سفر به شهربابک و افتتاح چند پروژه به مناسبت هفته دولت با گرامیداشت این ایام و تبریک روز کارمند عنوان کرد: هفته دولت فرصت خوبی برای بیان خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم است تا به مردم امیدواری داده شود.

وی با اشاره به پروژه احداث باند دوم محور «شهربابک _ هرات» و طولانی شدن زمان اجرای این پروژه گفت: احداث هر چه سریع‌تر و بهره‌برداری از این جاده مطالبه به حق مردمی است.

جاده قدیم شهربابک به هرات غیراستاندارد و ناایمن بوده و یکی از معضلات استان‌های کرمان و یزد است.

زینی‌وند افزود: این محور، یکی از محورهای استراتژیک و مهمی است که طرح دوبانده شدن آن از حدود ۱۱ سال پیش آغاز شده و به لحاظ تأمین اعتبارات تقویت نشده است.

استاندار کرمان ابراز امیدواری کرد محور «شهربابک – هرات» ظرف یک یا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

استاندار کرمان همچنین با اشاره به افتتاح ۴۶۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان شهربابک به مناسبت هفته دولت گفت: با افتتاح این پروژه‌ها زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.

زینی‌وند ابراز داشت: برای ایجاد توازن و توسعه پایدار علاوه بر توجه به شرکت‌های بزرگ باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها نگاه خود را به سمت واحدهای کوچک و متوسط نیز معطوف کنیم.

وی روی‌آوری استان به احداث بنگاه‌های اقتصادی کوچک مقیاس را خوب ارزیابی کرد و افزود: استان با این اقدام متحول خواهد شد، زیرا توسعه واحدهای کوچک مقیاس، باعث خواهد شد سرمایه‌های راکد به سمت بازارهای کاذب نرود و به این سمت سوق داده می‌شود.

استاندار کرمان سرمایه‌های راکد ریز در شهربابک را حدود ۶ هزار میلیارد تومان دانست و بیان کرد: متاسفانه این سرمایه‌ها در حوزه‌های غیرمولد هزینه می‌شوند و فعال شدن واحدهای کوچک و متوسط فعال در استان و کشور طوفان شغلی ایجاد می‌کنند.

وی فعال شدن بنگاه‌های اقتصادی کوچک را مورد حمایت دولت دانست و عنوان کرد: برای ایجاد توازن توسعه در استان در شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی سند نوشته‌ایم و در این راستا واحدهای اقتصادی بزرگ استان ملزم را به تاسیس هلدینگ گردشگری کرده‌ایم.

وی شهربابک را در راه‌اندازی واحدهای کوچک مقیاس پیشرو دانست و اظهار کرد: این یک سیاست اصولی است که می‌تواند استان را از نامتوازنی توسعه نجات دهد.
واحدهای کوچک مقیاس استان را از نامتوازنی توسعه نجات می‌دهد

منبع:بــرنا
?
واحدهای کوچک مقیاس استان را از نامتوازنی توسعه نجات می‌دهد