هنرمندان با پرداختن به ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی، باید ادای دین کنند

زهرا تیموری گفت: عرصه هنر و هنرمندان در شکل گیری مکتب حاج قاسم و در گفتمان سازی شخصیت حاج قاسم سلیمانی تاثیر به سزایی دارد و بنابراین هنرمندان در هرجایگاه هنری، با پرداختن به ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی باید این امر خطیر رو به سرانجام رسانده و ادای دین کنند. به گزارش فت فتو؛ زهرا تیموری […]

زهرا تیموری گفت: عرصه هنر و هنرمندان در شکل گیری مکتب حاج قاسم و در گفتمان سازی شخصیت حاج قاسم سلیمانی تاثیر به سزایی دارد و بنابراین هنرمندان در هرجایگاه هنری، با پرداختن به ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی باید این امر خطیر رو به سرانجام رسانده و ادای دین کنند.

به گزارش فت فتو؛ زهرا تیموری عضو‌ شورای انجمن خوشنویسان استان کرمان در گفتگو با “راه آرمان” گفت: زبان هنر می‌تواند محتوا را صریح، زیبا و دلنشین به تصویر بکشد و خوش‌نویسی هنر برجسته و اصیل دینی و اسلامی است که حوزه هنری انقلاب اسلامی رسالت خود را تقویت، معرفی و نشر این هنر می‌داند و بر هنر خوش‌نویسی تاکید ویژه دارد.

 
وی با بیان اینکه اگر بخواهم کاری در خصوص شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی در بعد هنر بپردازم در رابطه با استقامت و شهادت طلبی این بزرگ مرد بیشتر می توان به این مسئله پرداخت،  ادامه داد: معنویت و فروتنی سردار سلیمانی از شاخص ترین ویژگی های این شهید بزرگوار است که هنرمندان برای خلق اثر خود باید بیشتر به آن توجه کنند.
 

 
این هنرمند خوشنویس کرمانی با اشاره به اینکه هنر یکی از ابزارهای مؤثر در انتقال مفاهیم فرهنگی است، بیان کرد: آثار تولید شده در  رابطه با این شهید عزیز از هنر متعهد را جلوه گر بوده است و هر هنرمندی در قبال شهدا وظیفه دارد فرهنگ شهید و شهادت را به نحو خوبی انتقال دهد.
 
تیموری بیان کرد: اگر آثار مربوط به شهید حاج قاسم سلیمانی که شامل وصیت نامه،سخنان این فرد در مقیاس گسترده منتشر شود و در اختیار همگان قرار گیرد، ثمربخشی مورد انتظار را به همراه خواهد داشت و عموم مردم می‌توانند از مفاهیم و محتویات غنی وصیت‌نامه سردار دل‌ها حض و بهره مضاعفی ببرند.
 
وی با  بیان اینکه خوشنویسی می توان پیام ها و سخنان سردار سلیمانی زینت بخش هر اثر و ابزار بسیار خوبی برای انتقال پیام به جوانان امروز دانست و تصریح کرد: پیام شهدا باید به آحاد مردم منتقل شود و چه خوب که خوشنویسان با خط خود این پیام را به زیبایی منتقل کنند.
 
تیموری با بیان اینکه عرصه هنر و هنرمندان در شکل گیری مکتب حاج قاسم و در گفتمان سازی شخصیت حاج قاسم سلیمانی  تاثیر به سازی دارد فزود: با توجه به اینکه مردم به هنرمندان به عنوان اقشار خاص و نخبه جامعه اعتقاد و باور ویژه ای دارند،‌ نقشی مهم و‌ وظیفه ای دشوار در عمق نفوذ و محبت حاج قاسم در بین آحاد مختلف مردم بر عهده دارند، لذا هنرمندان در هرجایگاه هنری،با پرداختن به ابعاد شخصیتی سردار،باید این امر خطیر رو به سرانجام رسانده و ادای دین کنند.
 
 این هنرمند خوشنویس کرمانی با اشاره به اینکه خیلی از کشورها به واسطه هنر و رسانه قهرمان سازی انجام می دهند،عنوان کرد: ما می توانیم با ایجاد تشکلی شامل حوزه های هنری مختلف، در بازه زمانی خاص، به تولید آثار پرداخته و آثار با عیار بالا انتخاب شود و در معرض جهانیان قرار گیرد و می توان با بسط برنامه های فرهنگی مختلف و دعوت از هنرمندان در داخل و خارج کشور، این مهم را جهانی کنیم چه بسا حتی از هنرمندان خارجی هم می شود سود برد.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: ما در زمانه‌ای قرار داریم که حملات رسانه‌ای و فضای مجازی روح و روان جوانان را تهدید می‌کند و خوشنویسی با توجه به اینکه با مضامین ادبیات فارسی، قرآن و احادیث سر و کار دارد تزکیه نفسی برای جوانان است.
 


انتهای پیام/
هنرمندان با پرداختن به ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی، باید ادای دین کنند

منبع: دانــا
? هنرمندان با پرداختن به ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی، باید ادای دین کنند