هشدار در خصوص استفاده از سیلندر‌های گاز اکسیژن

مدیرکل اِستاندارد استان کرمان گفت: بیماران کرونایی استفاده کننده از سیلندر‌های گاز اکسیژن طبی ،مراقب محصول خریداری شده باشند. به گزارش فت فتو؛اسماعیل عاقلی گفت: با توجه به همه گیری بیماری کرونا و نیاز شدید به مصرف اکسیژن در بیماران با ریه‌های درگیر، مردم بایدهنگام مصرف گاز اکسیژن طبی به نکات مهمی توجه داشته باشند. […]

مدیرکل اِستاندارد استان کرمان گفت: بیماران کرونایی استفاده کننده از سیلندر‌های گاز اکسیژن طبی ،مراقب محصول خریداری شده باشند.

به گزارش فت فتو؛اسماعیل عاقلی گفت: با توجه به همه گیری بیماری کرونا و نیاز شدید به مصرف اکسیژن در بیماران با ریه‌های درگیر، مردم بایدهنگام مصرف گاز اکسیژن طبی به نکات مهمی توجه داشته باشند.

وی افزود: گاز اکسیژن طبی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و واحد‌های تولیدی در صورت داشتن پروانه کاربرد استاندارد مجاز به تولید این محصول هستند و تولید این محصول تنها براساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳۲۴۰ مجاز است.

عاقلی تصریح کرد: حداقل خلوص گاز اکسیژن طبی باید ۹۹ درصد باشد و تولید کننده موظف است نسبت به درج برچسب نشان استاندارد بر روی محصول اقدام نماید.

مدیرکل استاندارد استان کرمان بیان کرد: هم استانی‌ها در صورت مصرف گاز اکسیژن طبی به کد ۱۰ رقمی ذیل نشان استاندارد توجه داشته و برای تایید اصالت کالا / محصول آن را به ۱۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند.

عاقی گفت: در صورتی که عملکرد شیر مشکل داشته باشد، سیلندر باید به کارخانه تولید گاز ارجاع داده شود و هرگز جهت روان سازی شیرسیلندر نباید از مواد روغنی استفاده شود.

 
هشدار در خصوص استفاده از سیلندر‌های گاز اکسیژن

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? هشدار در خصوص استفاده از سیلندر‌های گاز اکسیژن