هشدار امام جمعه کرمان برای انتخاب استانداری متناسب با وضعیت کرمان

امام جمعه کرمان گفت: دولت انقلابی در مرحله دوم کارخود برای انتخاب مدیران استانی باید استانداری متناسب در استان‌هایی مانند کرمان بگذارد. به گزارش خبرنگار . فت فتو از کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهرکرمان گفت: بالاخره دولت مردمی با کابینه دلخواه کارخود […]

امام جمعه کرمان گفت: دولت انقلابی در مرحله دوم کارخود برای انتخاب مدیران استانی باید استانداری متناسب در استان‌هایی مانند کرمان بگذارد.

به گزارش خبرنگار . فت فتو از کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهرکرمان گفت: بالاخره دولت مردمی با کابینه دلخواه کارخود را آغاز کرد و هر روز دامنه خدمت رسانی را گسترش می‌دهد و خوشبختانه خدمت رسانی آهنگ جدید و جدی خود را با مدیریت رئیس جمهور ولایی و پرتلاش شروع کرده است.

خطیب جمعه کرمان تاکید کرد: در مرحله دوم شکل گیری دولت مردمی وانقلابی، انتخاب مدیران استانی و استانداران در دستور کار است.

او تصریح کرد: نخبگان، مجربین وچهره‌های جهادی باید اگر دولت انقلابی آن‌ها را دعوت به کار کرد بپذیرند، بر جریانات سیاسی لازم است با نگاه ملی و با توجه به حضور در میدان نبرد سخت اقتصادی کشورمان با استکبارجهانی افراد پاک و با انگیزه را معرفی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی گفت: نخبگان، چهره‌ها و احزاب باید حلقه معرفی مدیران لایق و شایسته را برای دولت باز بگذارند و بر دولت انقلابی است ضمن توجه به مشورت‌های داده شده در استان‌های مختلف به ویژه در استان پهناوری مثل کرمان که به لحاظ ثروت در جایگاه ممتاز کشور، از لحاظ فرهنگی و جغرافیایی موقعیت خاصی داشته و ازنظر جهاد و مبارزه استان شهیدان عزیز وبزرگی مانند سردار دل‌ها سیدالشهدا جبهه مقاومت شهید سلیمانی است، مدیرانی انتصاب شوند که هرچه بیشتر شبیه نگاه سلیمانی این استان را اداره کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: این استان باید با تلاش استاندار جدید شبیه مکتب سلیمانی و مکتب اسلام و ولایت اداره شود.

خطیب جمعه کرمان اظهار داشت: مردم در همه حوزه‌ها باید دولت را کمک کنند  و همه دست به دست هم دهیم و مشکلات کشور را به شکل صحیح اداره کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی سپس حضور نیرو‌های ارتش جمهوری اسلامی در حیاط خلوت دشمن را تبریک گفت وافزود: مساعدت جمهوری اسلامی در شکستن تحریم آمریکایی‌ها علیه ملت مسلمان لبنان، با حرکتی که ایران در رساندن سوخت به مردم مسلمان این خطه با اقتدار انجام داد جای بسی قدردانی دارد.

او با اشاره به فصل بازگشایی مدارس افزود: از خدای تبارک می‌خواهیم هرچه سریع‌تر با پایان بیماری کرونا بستر حضور دانش اموزان در مدارس فراهم شود.

خطیب جمعه کرمان به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: در خصوص دفاع مقدس سه وظیفه بزرگ برعهده ماست اول تبیین مکتب دفاع مقدس خصوصا برای نسل جوان که سن وی اقتضای درک دفاع مقدس را ندارد، وظیفه دوم حفاظت از این مکتب بزرگ و ارزشمند با محوریت بسیج قهرمان است، زیرا اگر حفاطت نشود دشمن این مکتب را تحریف می کند.

امام جمعه کرمان اظهارداشت:وظیفه سوم ما گسترش این مکتب است همانگونه که این مکتب صادر شد وبخشی ازجغرافیای جهان اسلام را تبدیل به جبهه مقاومت کرد وثمره‌های بزرگ وشیرین را برای جغرافیای مقاومت به ارمغان آورد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت:بیشتر ثمرات شهادت غریبانه بسیاری از شهدای ما امروز مشخص شده ویکی از این ثمرات شهید بزرگ سردار سلیمانی است که جبهه مقاومت را ایجاد وبه خوبی مدیریت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی از شئون جامعه اسلامی را رعایت تقوا در همه حال دانست.

او بیان کرد: درخطبه‌های قبل از تعطیلی‌های کرونایی درخصوص شخصیت انسان درنگاه قران و روایت مطرح کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی گفت: خداوند از ما توقعاتی به عنوان بنده دارد و ما نیز استعداد‌هایی داریم که باید شکوفا شود.

او تصریح کرد: در نگاه قرآن و روایات و درنگاه دینی دنیای مادی را خدای تبارک مسخر انسان قرار داده و شاهد براین مدعا هم آیات و روایات متعدد است.

امام جمعه کرمان افزود: نمونه آیات که درباره تسخیر کشتی‌ها بدست انسان با عنایات الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی گفت: خدای تبارک وتعالی خورشید وماه را در کنار ده‌ها منفعت این نعمت‌ها در تسخیر شما قرار داد، خدا شب و روز را در اختیار انسان قرار داد.

او تصریح کرد: در آیه دیگری عنوان می‌شود آنچه در آسمان وزمین است همه در تسخیر شما انسانهاست.

خطیب جمعه کرمان بیان کرد: هرچه از خدا درخواست کنید در تسخیر شماست حال ابن انسان چه شخصیتی است که این همه مکان وزمان ونعمت‌ها در سیطره قدرت او قرارگرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی اظهار کرد: تسخیری که خدابه ان اشاره می کند، چیست برای پاسخ دو نگاه وجود دارد، که مجموع آن همان است که قرآن بیان کرده واولین پاسخ این است که تمام نعمت‌ها وزمین وآسمان وحتی کرات دیگر در خدمت مصالح ومنافع انسان است.

او گفت: نعمت بزرگی بنام جریان خون وگلبول‌های قرمز وسفید که کمک زیادی به تامین اکسیژن خون وموادغذایی مورد نیاز خون می‌کند اگر درکار آن تداخل ایجادشود حتی می‌تواند منجر به مرگ انسان شود.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی بیان کرد: اما تنفس فقط ماموریت مانیست، هدف از این همه نعمت وامکانات که خدا در اختیار ما قرار گرفته در خطبه‌های آینده مطرح می کنیم امید دارم قدر نعمت‌ها وجایگاه خود در کره خاکی که خداوند آفریده بدانیم.

انتهای پیام/ب
هشدار امام جمعه کرمان برای انتخاب استانداری متناسب با وضعیت کرمان

منبع:باشــگاه خبرنگاران
? هشدار امام جمعه کرمان برای انتخاب استانداری متناسب با وضعیت کرمان