نیاز دستگاه قضا به توسعه نیروی انسانی بخوبی درک شده است

کرمان– فت فتو– رییس حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه گفت: تلاش های زیادی برای جذب قاضی و کارمند در دستگاه قضایی انجام شده است البته همه نیاز دستگاه قضا به توسعه نیروی انسانی را متوجه شده اند. به گزارش فت فتو حجت الاسلام سعید سعدی در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره کارآموزی قضایی […]

کرمانفت فتو– رییس حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه گفت: تلاش های زیادی برای جذب قاضی و کارمند در دستگاه قضایی انجام شده است البته همه نیاز دستگاه قضا به توسعه نیروی انسانی را متوجه شده اند.

به گزارش فت فتو حجت الاسلام سعید سعدی در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره کارآموزی قضایی استان کرمان افزود:  مهم است که بتوانیم به تعداد قضات خود اضافه کنیم و باید به ازای هر قاضی دو تا سه کارمند جذب شود تا پشتیبانی کلی قضایی به خوبی دنبال شود. 
رییس حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: زمانی که پست های قضایی قوه قضاییه به سمت ۹۵ درصد می رود، سمت های اداری نیز باید متوازن با آنها حرکت کند و این امر مساله مهمی است که قوه قضاییه با جدیت آن را دنبال می کند.
وی با اشاره به اینکه کارکنان اداری و قضایی تا جایی که امکان دارد باید با مردم مهربان و با عطوفت باشند، گفت: متهم هم وقتی وارد عدلیه می شود باید احساس کند با انسان های بزرگی مواجه است و قضات بر اساس خطاهای او با نگاه بد و پیشداوری با وی برخورد نمی کنند.
رییس حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: مهارت، تجربه و علم قاضی و توسلات به ائمه اظهار می تواند کارساز باشد و زمینه صدور احکام محکم و مستدل را فراهم کند.
حجت الاسلام سعدی تاکید کرد: عدالت، علم، هوش و آشنایی دقیق با قوانین از مهمترین مواردی است که قضات باید آن را در وجود خود پرورش دهند.
وی گفت: در حوزه آموزش ها کارهای خوبی در دست انجام است و اساتید بسیار خوبی در حال جذب هستند و تلاش می کنیم در خودش همه کارها انجام شود.

وی در ادامه برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی را از ابتکارات استانی در قوه قضاییه دانست و گفت: تنوع اقلیمی و جغرافیایی متعددی در استان ها وجود دارد و افراد بومی می توانند با ابتکارات خود و با تشکیل هیات های اندیشه ورز مشکلات را احصا و حل کنند.

رییس حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود از کرمان به عنوان استان کریمان یاد کرد و گفت: در صدر منابع و خدمات استان کرمان باید به منابع انسانی و شخصیت های گرانقدری که این استان تقدیم نظام و انقلاب کرده، اشاره کرد.

حجت الاسلام سعدی تصریح کرد: انسان های فداکاری در استان کرمان تربیت شده اند که نباید نقش آنها را در تاریخ اسلام و دوران انقلاب فراموش کرد؛ یکی از این سرداران بزرگ سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی گفت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسیر حضرت زهرا (س) قرار گرفت و با شور و عشقی که به مسیر زهرای اطهر (س) داشت تا آخرین لحظه در این مسیر قرار گرفت و این مسیر را بخوبی شناخت زیرا مسیر حضرت زهرا (س) مسیر حمایت از ولایت بود.
نیاز دستگاه قضا به توسعه نیروی انسانی بخوبی درک شده است

منبع: ایرنـا
? نیاز دستگاه قضا به توسعه نیروی انسانی بخوبی درک شده است