نواخته شدن زنگ “ایثار و مقاومت” کار فرهنگی عمیق و ارزشمندی است

کرمان – فت فتو – مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به نواخته شدن زنگ “ایثار و مقاومت” در مدارس کرمان همزمان با سراسر کشور گفت: نواخته شدن این زنگ در مدارس صرفا یک کار نمادین نیست بلکه اقدام فرهنگی عمیق و ارزشمندی است. به گزارش فت فتو، احمد اسکندری نسب روز سه شنبه […]

کرمان – فت فتو – مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به نواخته شدن زنگ “ایثار و مقاومت” در مدارس کرمان همزمان با سراسر کشور گفت: نواخته شدن این زنگ در مدارس صرفا یک کار نمادین نیست بلکه اقدام فرهنگی عمیق و ارزشمندی است.

به گزارش فت فتو، احمد اسکندری نسب روز سه شنبه در آیین نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت‌ که به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه باقر العلوم شهر زنگی‌آباد برگزار شد افزود: برای حفظ انقلاب و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی نیازمند تمسک به فرهنگ دفاع مقدس هستیم.

وی اظهار داشت: دفاع مقدس تمام معادلات شرق و غرب را به هم ریخت و زمینه استقلال کامل همراه با اقتدار جمهوری اسلامی را در همه زمینه ها فراهم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: هفته دفاع مقدس فرصتی برای یادآوری ایثارگری، فداکاری و جان‌فشانی رزمندگان و شهدای ایران اسلامی است که تقارن آن با آغاز سال تحصیلی غنیمت فرهنگی و ارزشمندی است زیرا انقلاب ما نیز انقلابی فرهنگی است.

وی تصریح کرد: تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی، حرکت به سمت جهاد علمی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به ارمغان می آورد و بیانگر آغاز سال تحصیلی باکیفیت و ثمربخش است.

اسکندری نسب گفت: هفته دفاع مقدس یادآور ایثارگری و فداکاری شهیدان والامقامی است که فداکاری مخصوص آنهاست که با گذشتن از عزیزترین دارایی خود یعنی جانشان، پیروزی را به ملت ایران هدیه و حقانیت جمهوری اسلامی را در چهره تاریخ ثبت کردند.

وی بیان کرد: شهدای دانش آموز بهترین و موثرترین الگو برای نسل جوان هستند و ما وظیفه داریم این ارزش ها را به آنها انتقال و آن را ترویج دهیم و تبلیغ کننده این همه ارزش در گام دوم انقلاب باشیم.

زنگ نمادین “ایثار و مقاومت” در ششمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور فرمانده سپاه ثارالله، مدیران کل آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدای و سیمای مرکز کرمان، جانبازان و رزمندگان، خانواده شهدا، جمعی از مردم، مسئولان و دانش آموزان در دبیرستان متوسطه دوره دوم باقر العلوم زنگی آباد و همزمان در مدارس سراسر استان کرمان نواخته شد.




نواخته شدن زنگ “ایثار و مقاومت” کار فرهنگی عمیق و ارزشمندی است

منبع:ایرنـا
? نواخته شدن زنگ “ایثار و مقاومت” کار فرهنگی عمیق و ارزشمندی است