نماینده مجلس: وزیر پیشنهادی بهداشت تجربه علمی و عملی دارد

کرمان – فت فتو – نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهرام عین‌اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزینه مناسبی برای این وزارتخانه است و تجربه علمی و عملی زیادی در این زمینه دارد. عفت شریعتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو افزود: عین الهی دارای […]

کرمان – فت فتو – نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهرام عین‌اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزینه مناسبی برای این وزارتخانه است و تجربه علمی و عملی زیادی در این زمینه دارد.

عفت شریعتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو افزود: عین الهی دارای سابقه مرتبط زیاد در حوزه بهداشت و درمان است و امیدواریم در آینده نزدیک بتواند طب سنتی را در مسیر صحیح هدایت کند تا جامعه از این علم نیز بهره مند شود.

وی تاکید کرد: کشور در شرایط فعلی که کرونا آرامش مردم را سلب کرده نیازمند ساماندهی در بخش بهداشت و درمان است که عین الهی با تدبیر و درایت عینی و عملی که دارد و با بررسی های انجام شده در کارنامه علمی، عملی و بهداشتی وی امیدواریم بتواند سکانداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به نحو احسن داشته باشد.

شریعتی گفت: باید امکاناتی را بیش از امکانات فعلی در بخش تربیت نیروی انسانی در رشته های پزشکی فراهم کنیم تا جوانان با توجه به کمبود نیروی متخصص در این بخش به سمت تحصیل در رشته های پزشکی ترغیب شوند.

به گزارش فت فتو دکتر عین اللهی متولد ۱۳۳۷ متخصص چشم پزشکی، فوق تخصص قرنیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. وی در حوزه علمی و اجرایی به عنوان رئیس قطب چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسئول کمیته جذب دانشجویی جهاد سازندگی در شورای انقلاب فرهنگی، معاون درمان بهداری کل سپاه، معاون آموزشی و دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی فعالیت کرده است.

از دیگر سوابق وی می‌توان به رئیس دفتر نظارت و ارزیابی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، مشاور سازمان بین‌المللی آموزش پزشکی WFME، دبیر انجمن آموزش علوم پزشکی ایران، عضو هیات ممتحنه بورد تخصصی چشم پزشکی کشور، عضو شورای عالی مرکز تحقیقات چشم پزشکی کشور، عضو هیات مدیره بانک چشم جمهوری اسلامی ایران، عضو شورای عالی استعدادهای درخشان وزارت بهداشت، رئیس انجمن آموزش علوم پزشکی، عضو مرکز تحقیقات لیزر پزشکی، رئیس قطب چشم پزشکی، مشاور بیماری‌های چشم شورای سیاستگذاری سلامت صدا و سیما اشاره کرد.

عین‌اللهی همچنین ۳۵ کتاب، چهار مقاله فارسی و ۹ مقاله انگلیسی در حوزه تخصصی خود تالیف کرده است.

بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم از ۳۰ مردادماه امسال آغاز شد و هنوز ادامه دارد.
نماینده مجلس: وزیر پیشنهادی بهداشت تجربه علمی و عملی دارد

منبع:ایرنـا
? نماینده مجلس: وزیر پیشنهادی بهداشت تجربه علمی و عملی دارد