نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت: اقتدار امروز نظام نتیجه خون‌های ریخته شده به پای درخت تناور انقلاب است

گروه استان‌ها- نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت گفت: اقتدار امروز نظام نتیجه خون‌های زیادی است که به پای درخت تناور انقلاب ریخته شده است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب شامگاه یکشنبه در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس که در موزه دفاع […]

گروه استان‌ها- نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت گفت: اقتدار امروز نظام نتیجه خون‌های زیادی است که به پای درخت تناور انقلاب ریخته شده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب شامگاه یکشنبه در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس که در موزه دفاع مقدس شهر کرمان برگزار شد با تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: امشب افتخار این را پیدا کردم در محل حاضر شوم که یاد و خاطره شهید سلیمانی در آن موج می‌زند.

وی با گرامیداشت ایام دفاع مقدس بیان کرد: همان گونه مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) در بیاناتشان فرمودند دفاع مقدس فرصت ویژه‌ای بود که خداوند باب بهشت را به سوی مردم کشور ما گشود.

نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه حاج قاسم هیچ چیز کم نداشت و در دوران دفاع مقدس چندین بار تا مرز شهادت پیش رفته بود افزود: در نهایت نیز به درجه رفیع شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس ایثار جان و مال در بین مردم ما موج می‌زد یادآور شد: در آن دوران از سویی در شهرهای ما شهید می‌آورند و از سوی دیگر کاروان رزمندگان به سوی جبهه‌ها می‌شتافت که نمونه آن را در هیچ جای دنیا سراغ نداریم.

نواب با بیان اینکه هر کس در آن ایام به هر مقدار که می‌توانست کمک می‌کرد و فرزندان این مرز و بوم به پیروزی و ایمان الهی ایمان داشتند تصریح کرد: خداوند زمانی که ببیند مردم دینش را یاری می‌کنند، نصرتش را بر این مردم ارزانی می‌دارد.

وی با اشاره به اینکه کسانی که خوب عمل کنند، دعای شهدا را دارند و کسانی که بر خلاف راه شهدا حرکت کنند قطعاً خیر نمی‌بینند در هر جایگاهی که باشند بیان کرد: برای درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران خون‌های فراوان داده شده است.

نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت با بیان اینکه سید حسن نصرالله قبل از اینکه کشتی‌ها حامل سوخت به سمت لبنان حرکت کند اعلام می‌کند که “این کشتی‌ها سوخت برای ما می‌آورند، قطعه‌ای از خاک لبنان محسوب می‌شوند و اگر کسی به این کشتی‌ها متعرض شود با ما طرف است” ادامه داد: این‌ها همه آثار ضرب دست رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه استان کرمان: مصونیت امروز جامعه در گرو ترویج فرهنگ شهدا است
امام جمعه کرمان: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجلی‌گاه انتقال نهضت عاشورا در عصر امروز است
حال‌وهوای کربلای معلا در شهادت سیدالساجدین(ع) به‌روایت تصویر

وی با بیان اینکه دوم مهرماه، سالگرد شمسی شهدای منا است یادآور شد: در سال 94 دو حادثه بسیار تلخ در ایام حج اتفاق افتاد که یکی افتادن جرثقیل و شهید و مجروح شدن تعدادی از هموطنان و دیگری در منا بود که بیش از 7 هزار نفر از زائران خانه خدا در لباس احرام تشنه لب پرکشیده و رفتند.

نواب با بیان اینکه از این تعداد دو نفر از استان کرمان بود و در این حادثه پنج نفر از روحانیون کاروان‌های ما به شهادت رسیدند افزود: حجت‌الاسلام مرتضوی‌فر روحانی کاروان جانبازان کرمان یکی از این شهدا بود.

وی با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس امسال با اربعین مقارن شده بیان کرد: به زیارت اربعین سفارش زیادی شده اما زیارت اربعین صرفاً این نیست که حتماً در کربلا حضور داشته باشیم.

نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت با بیان اینکه امام عسکری (ع) می‌فرمایند مؤمن پنج نشانه دارد که یکی از آنها زیارت اربعین است گفت: چرا امام معصوم (ع) برای زیارت اربعین این قدر ارزش قائل شده است؟

وی با اشاره به اینکه اصل اربعین از امام صادق (ع) نقل شده و بیش از شصت صفت برای امام حسین (ع) در آن بیان شده است افزود: در زیارت اربعین منشوری از امامت و وظایف و شاخصه‌های امام بیان شده است.

انتهای پیام/511/ح
نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت: اقتدار امروز نظام نتیجه خون‌های ریخته شده به پای درخت تناور انقلاب است

منبع:تسنــیم
? نماینده بعثه رهبری در امور حج و زیارت: اقتدار امروز نظام نتیجه خون‌های ریخته شده به پای درخت تناور انقلاب است