نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل‌گهر» به کار خود پایان داد

تهران- فت فتو- نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر پس از ۲۵ روز فعالیت در شهر سیرجان با تجلیل از ۱۷ هنرمند حاضر در این رویداد به کار خود پایان داد. به گزارش گروه فرهنگی فت فتو، نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل‌گهر» پس از ۲۵ روز در سیرجان با برگزاری مراسم اختتامیه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد […]

تهران- فت فتو- نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر پس از ۲۵ روز فعالیت در شهر سیرجان با تجلیل از ۱۷ هنرمند حاضر در این رویداد به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه فرهنگی فت فتو، نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل‌گهر» پس از ۲۵ روز در سیرجان با برگزاری مراسم اختتامیه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان، فرماندار سیرجان و جمعی از معاونین و مدیران شرکت گل‌کهر شب گذشته در سیرجان به کار خود پایان داد.

ابوذر حلوایی پور رئیس سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل‌گهر» گفت: در ابتدای سال جاری بنا به تاکید مدیر عامل گل‌گهر بر رونق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی اجتماعی نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی سیرجان با متریال سنگ، کلید خورد و با اعلام فراخوان سراسری منجر به رسیدن آثار زیادی به دبیرخانه سمپوزیوم شد.

وی افزود: شورای متخصص داوران در چندین نوبت آثار ارسالی را داوری کرد که از بین آنها شانزده اثر به مرحله نهایی و اجرایی دعوت شدند. 

وی با بیان اینکه ممکن است در سالهای آینده این سمپوزیوم علاوه بر سنگ با متریال‌های دیگری اجرا شود، گفت: با این کار می‌توانیم مجسمه‌های فاخری را به شهر سیرجان و مردم فرهنگ دوست سیرجان تقدیم کنیم.

در این مراسم همچنین مدیر هنری سمپوزیوم با مرور روند برگزاری رویداد گفت: در کنار بهره‌گیری از هفده هنرمند مجسمه‌ساز و دستیاران آنها تلاش کردیم از ظرفیت هنرمندان سیرجانی و استان کرمان بهره ببریم.

سید مجتبی موسوی مدیر اجرایی این رویداد گفت: در مجموع در کنار هنرمندان و دستیاران و عوامل اجرایی که به صورت مستقیم ایفای نقش می‌کردند، حدود ۴۵هنرمند در سمپوزیوم حضور داشتند.

وی ادامه داد: ۱۰۳ هنرمند اولیه شرکت کننده بیش از ۱۸۴ طرح به دبیرخانه فرستادند که از این تعداد ۱۷ هنرمند به مرحله نهایی سمپوزیوم راه یافتند.
سعید شهلاپور پیشکسوت عرصه مجسمه‌سازی و یکی از داوران این سمپوزیوم گفت: به عنوان یک ایرانی خوشحالم که چنین مجموعه بزرگ معدنی و صنعتی در این شهر وجود دارد که بتواند امروز یکی از بهترین سمپوزیوم‌های مجسمه‌سازی ۲۰سال اخیر ایران را برگزار کند.

وی با بیان اینکه امکانات سمپوزیوم سیرجان جزو بهترین‌ها در مقایسه با کل سمپوزیوم‌هایی بود که تاکنون شرکت کرده‌ام، گفت: امیدوارم این رویداد تکرار و در دوره‌های بعد به صورت بین‌المللی برگزار شود چون هم شهر سیرجان هم مجموعه صنعتی گل‌گهر چنین ظرفیتی را دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این آئین با اشاره به اینکه شعار «گل‌گهر همراه فرهنگی سیرجان» شعار زیبایی است، گفت: اگر بخواهیم از بعد آمایش سرزمینی هنر به استان کرمان نگاه کنیم، کرمان در حوزه هنرهای تجسمی حرف برای گفتن دارد به ویژه در ماه‌های اخیر در شبکه شهرهای خلاق کشور سیرجان به عنوان شهر خلاق هنرهای صنعتی و صنایع دستی و کرمان به عنوان شهر خلاق هنرهای تجسمی شناخته شده است.

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل‌گهر» به کار خود پایان داد

محمدرضا علیزاده در ادامه پیام مکتوب سید محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را خطاب به اختتامیه این سمپوزیوم قرائت کرد.

 حمید شانس از هنرمندان پیشکسوت مجسمه‌سازی، داور و عضو شورای سیاستگذاری یکی دیگر از سخنرانان مراسم اختتامیه بود که در سخنانش به ابعاد لزوم برگزاری چنین رویدادهای هنری و به ویژه برگزاری این رویداد بزرگ هنری در سیرجان پرداخت.

گفتنی است در پایان مراسم از هفده هنرمند، دستیاران، ستاد اجرایی و مدیران شرکت گل‌گهر که در سمپوزیوم همکاری داشتند، تجلیل شد.
نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل‌گهر» به کار خود پایان داد

منبع:ایرنـا
? نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل‌گهر» به کار خود پایان داد