نخستین جشنواره سراسری شعر سرو برگزار می‌شود/ ارسال آثار تا ۲۰ بهمن

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از برگزاری نخستین جشنواره سراسری شعر سرو با موضوع شهید سلیمانی در کرمان خبر داد و گفت: شاعران آثار خود را تا ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ به نشانی جشنواره ارسال کنند. علیرضا منظری توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های فت فتو در کرمان اظهار کرد: نخستین جشنواره سراسری شعر […]

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از برگزاری نخستین جشنواره سراسری شعر سرو با موضوع شهید سلیمانی در کرمان خبر داد و گفت: شاعران آثار خود را تا ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ به نشانی جشنواره ارسال کنند.

علیرضا منظری توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های فت فتو در کرمان اظهار کرد: نخستین جشنواره سراسری شعر سرو، همزمان با میلاد حضرت امام‌حسین علیه‌السلام و روز پاسدار سوم شعبان (۱۵ اسفند ) در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان برگزار می‌شود.


بیشتر بخوانید:

رونمایی از نشان جشنواره سراسری شعر «سرخ مثل عقیق»


وی با اشاره به اهمیت توجه به فضیلت ماه‌های رجب و شعبان و ضرورت نشاط اجتماعی در این ماه‌ها اظهار کرد: مقام معظم رهبری شعر را ثروت ملی خوانده‌اند و در همین راستا، دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت مؤسسه فرهنگی و هنری امامت و مهدویت و همراهی نهادهای دانشگاهی و فرهنگی و ادبی مقدمات برگزاری جشنواره ملی شعر سرو را در سه محور توجه به سیره و شخصیت معنوی حضرت امام‌حسین علیه‌السلام، تبیین مکتب سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و توجه به ادبیات مقاومت و پایداری فراهم کرده است.

رئیس کمیته استانی جشنواره ملی شعر سرو ادامه داد: قرار است نخستین جشنواره سراسری شعر سرو در سه بخش عمومی(حرفه‌ای)، دانشجویی و دانش‌آموزی و در مرحله مقدماتی در شهرهای رفسنجان، سیرجان و جیرفت برگزار شود و برگزیدگان جشنواره در مراسم اختتامیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید حاج‌قاسم سلیمانی کرمان به خوانش آثارشان بپردازند.

نخستین جشنواره سراسری شعر سرو برگزار می‌شود/ ارسال آثار تا ۲۰ بهمن

منظری‌توکلی بیان کرد: برای برگزاری این جشنواره علاوه بر ایجاد دبیرخانه و انتخاب دبیر تخصصی و مسئول دبیرخانه، کمیته اجرایی و مراسم، کمیته علمی و داوری، کمیته پشتیبانی و تدارکات، کمیته رسانه و روابط عمومی و مستندسازی و کمیته حفاظت تشکیل شده است.

وی بیان کرد: دبیرخانه این جشنواره در ساختمان شماره یک دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان ایجاد شده و شاعران می‌توانند آثارشان را تا بیستم بهمن به نشانی وب سایت این جشنواره: http://jashnvare.iauk.ac.ir ارسال کنند.

به گزارش آنا در این جشنواره معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد استاد محمود فرشچیان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه ثارالله کرمان، حوزه هنری، آموزش و پرورش، صداوسیما و انجمن‌های ادبی همراهی و همکاری می‌کنند.
انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/
نخستین جشنواره سراسری شعر سرو برگزار می‌شود/ ارسال آثار تا ۲۰ بهمن

منبع:آنـــا
? نخستین جشنواره سراسری شعر سرو برگزار می‌شود/ ارسال آثار تا ۲۰ بهمن