نجات دو شهروند از چاه یک منزل مسکونی 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از نجات دو نفر از شهروندان که به داخل یک چاه در منزل مسکونی سقوط کرده بودند، خبر داد.  

به گزارش مدیریت ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، رضا میرزایی گفت: در ساعت ٢٠ شب گذشته هجدهم شهریورماه، یک مورد حادثه‌ی ریزش چاه فاضلاب داخل منزل مسکونی به سامانه‌ی ۱۲۵ گزارش شد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از دریافت گزارش، نیروهای آتش‌نشانی ایستگاه شماره “یک” به محل حادثه واقع در خیابان “سعدی” اعزام شده و نیروهای اعزامی پس از چهار دقیقه در محل حاضر شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان بیان کرد: نیروهای عملیاتی پس از حضور در محل حادثه با ریزش چاه داخل حیاط منزل و سقوط دو مرد ۴٩ و ۵٣ ساله از ساکنان منزل به داخل چاه مواجه شدند.

میرزایی افزود: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل، عملیات امداد و نجات را آغاز کردند و در حالیکه احتمال ریزش چاه همچنان وجود داشت، موفق شدند پس از چند دقیقه افراد  محبوس‌شده را از زیر آوار خارج کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سیستم قدیمی شهر جهت دفع فاضلاب، حفر چاه در حیاط منزل انجام می‌شده که لازم است با اجرای سیستم فاضلاب شهری، این چاه‌ها کاملاً با خاک پر شوند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، در پایان به شهروندان توصیه کرد، چنانچه در منزل آنها چاه فاضلاب مورد استفاده است، جهت اطمینان، هر چند وقت یک بار درِ چاه را باز کرده و از عدم ریزش دیواره‌ی چاه مطمئن شوند.
نجات دو شهروند از چاه یک منزل مسکونی 

منبع:یـزدان کـرمان
💬 نجات دو شهروند از چاه یک منزل مسکونی