ناتوانی در معرفی محصولات استان کرمان در بازارهای بین المللی

علایی مقدم در جشنواره خرمای کلوته عنبرآباد گفت بدرستی نتوانسته ایم محصولات کرمان و جنوب کرمان را در بازار‌های بین المللی معرفی کنیم. به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکزکرمان،علایی مقدم با اشاره به اینکه پایداری تولید متضمن بازار و صادرات خوب است اظهار داشت: بدرستی نتوانسته ایم محصولات کرمان و جنوب کرمان را در بازار‌های بین المللی […]

علایی مقدم در جشنواره خرمای کلوته عنبرآباد گفت بدرستی نتوانسته ایم محصولات کرمان و جنوب کرمان را در بازار‌های بین المللی معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکزکرمان،علایی مقدم با اشاره به اینکه پایداری تولید متضمن بازار و صادرات خوب است اظهار داشت: بدرستی نتوانسته ایم محصولات کرمان و جنوب کرمان را در بازار‌های بین المللی معرفی کنیم.

معاون وزیر کشاورزی تاکید کرد: امروزه کشاورزی سهم بسزایی در امنیت دنیا دارد و دیگر فقط داشتن تسلیحات نمی‌تواند امنیت جوامع را حفظ کند بنابراین همه کشور‌ها می‌خواهند عیار امنیت کشور خود را با تامین محصولات غذایی بالا ببرند.

وی افزود: آفت و بیماری به دلیل بی تدبیری بشر یا عامل اقلیمی رخ می‌دهد و سازمان نباتات مسئولیت حفاظت از محصولات زراعی و باغی را دارد و تلاش می‌کند علاوه بر تامین سموم کشاورزان، باغداران را نیز به آگاهی لازم برای پیشگیری و مقابله برساند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ۷۰ درصد از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بهره بردار در حوزه کشاورزی ایران سواد لازم برای استفاده از فناوری را ندارند.

علایی مقدم ادامه داد: چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بهره بردار داریم که میانگین تولید هر کشاورز ۳۰ تن می‌شود بنابراین اگر جمعیت ۸۴ میلیونی کشور را مدنظر قرار دهیم یک هزار و ۵۰۰ تن سبد کشاورزی ماست.

وی با اشاره به اینکه مواد شیمیایی و ابزار لازم را برای مقابله با سوسک سرخرطومی حنایی در اختیار کارشناسان و کشاورزان قرار می‌دهیم گفت: توانستیم ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از مدیریت بحران برای مقابله با سوسک سرخرطومی حنایی در هفت استان دریافت کنیم .

علایی با اشاره به اینکه ایران از لحاظ ظرفیت آبی در مقایسه با دنیا کشور خشک و نیمه خشک محسوب می‌شود یادآور شد: ایران ۱۴ میلیون هکتار سطح زیر کشت باغی و زراعی دارد که ۱۰۶ میلیون تن محصولات تولید می‌شود.
ناتوانی در معرفی محصولات استان کرمان در بازارهای بین المللی

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? ناتوانی در معرفی محصولات استان کرمان در بازارهای بین المللی