میثاق جمعی از سالمندان تحت پوشش مراکز بهزیستی با شهدای دفاع مقدس

مزار شهداي شهر کرمان با اشک ديده مادران و پدران سالمند غبار روبي شد.

به گزارش فت فتو؛ مزار شهداي شهر کرمان با اشک ديده مادران و پدران  سالمند غبار روبي شد .

در این مراسم معنوی که  با حضور تنی چند از سالمندان مقیم مراکز تحت نظارت بهزیستی؛ صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان، مختاری مدیر بهزیستی شهرستان کرمان، مسئولین  مرکز سالمندان روزانه احسان و تنی چند از کارشناسان سالمندان بهزیستی برگزار شد.

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران و دستگاه های اجرایی که در زمینه سند سالمندی فعالیت می کنند،گفت: با توجه به شتاب جامعه به سمت سالمند شدن،  نیاز است در زمینه زیر ساخت های جامعه ای مناسب سالمندان تلاش کرد.

وی افزود: در استان کرمان تا کنون اقدامات خوبی در جهت سالمندی سالم و سالمندان صورت پذیرفته است، هم اکنون بیش از ۱۴ مرکزمختص سالمندان در استان فعالیت می کنند.

صادق زاده اذعان داشت: مهمترین اقدام انجام شده در خصوص سالمندان تنظیم سند سالمندی استان بود که اکنون بدلیل جامعیت و فراگیری آن به سندی ملی تبدیل و به همه استانها ابلاغ شده است.

وی با اشاره به کاهش رشد جمعیت در سالهای اخیر بیان کرد: رشد جمعیت در سالهای اول انقلاب ۶ درصد بود؛ اماهم اکنون این رشد ۲درصد شده است و این موضوع زنگ خطر سالمندی را برای ما به صدا در آورده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به برگزاری آموزش های دوره سالمندی در مراکز گفت: کرمان همواره در این موارد پیشرو بوده است.

وی شعار امسال جامعه جهانی به مناسبت روز جهانی سالمند را بهره مندی عادلانه همه سنین از خدمات دیجیتال و فناوری اعلام کرد و گفت: درصد رشد سالمندی بالارفته و اکنون با رشد ۸٫۲ درصدی سالمندی و کاهش جمعیت روبرو هستیم  و اگر زودتر برای این موضوع فکری نکنیم آینده با مشکلات و چالش های زیادی روبرو خواهیم شد و یقین بدانید که یکی از مهمترین چالشهای سالهای آینده ما سالمندی جامعه خواهد بود.

صادق زاده تصریح کرد: باید بیش از گذشته به مناسب سازی محیط اهمیت بدهیم ، آوردن سالمندان به بیرون از خانه، آشنا کردن فرزندان با دوره سالمندی، آموزش روند سالم پیر شدن و… از مسائلی است که باید جامعه به آن اهمیت بدهد باید راه برای حضور سالمندان درجامعه از سوی مردم فراهم باشد و رویکرد دستگاههای اجرایی ذیربط به سمت پویایی سالمندان حرکت نماید.

وی با اشاره به اینکه تمامی سالمندان مقیم مراکز واکسن کرونا را دریافت کرده اند از تلاش دبیرخانه سالمندان و مرکز بهداشت در امر واکسیناسیون کووید ۱۹ در مراکز شبانه روزی و مراکز روزانه سالمندان قدردانی به عمل آورد.

در ادامه این مراسم توسط یکی از مداحان اهل بیت (ع) مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) وقرائت زیارت عاشورا برگزار شد و سپس سالمندان و مدعوین با نثار گل و گلاب بر مزار سردار دلها و شهدای گلگون کفن نسبت به مقام شامخ این عزیزان ادای احترام کردند.

انتهای پیام/تاج الدینی
میثاق جمعی از سالمندان تحت پوشش مراکز بهزیستی با شهدای دفاع مقدس

منبع:آرمـان
💬 میثاق جمعی از سالمندان تحت پوشش مراکز بهزیستی با شهدای دفاع مقدس