مکتب سردار سلیمانی بالاترین موقعیت تربیتی برای نسل جدید است

کرمان – فت فتو – سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نگاه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت به شهادت سردار سلیمانی باید نه به عنوان یک موقعیت بلکه به عنوان بالاترین موقعیت تربیتی برای دانش آموزان باشد، گفت: ما در این زمینه وظایف بسیار مهمی داریم که با رویکردهای متفاوت آن را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش فت فتو و به نقل اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، علیرضا کاظمی روز دوشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانس با آیین افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار در راستای ترویج مکتب حاج قاسم در کرمان افزود: سردار سلیمانی اسطوره بی نظیر و بی بدیل تاریخ کشور ماست و دلاورمردی ها و رفتار و سلوک او برای ما و دانش آموزان همواره الگو خواهد بود.

وی  انتقال فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را بالاترین وظیفه و تکلیف آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: در این راستا از تمامی ظرفیت های نهاد تعلیم و تربیت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: باید شخصیت شهید سلیمانی را سرلوحه تمام ابعاد زندگی خود قرار دهیم زیرا ایشان الگوی جامع و کاملی است.

کاظمی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار عنوان کرد: این جشنواره یکی از کارهای ما در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ شهادت است.

وی با اشاره به اهداف و موضوعات جشنواره علمدار، ادامه داد:: تلاش می کنیم تمامی ابعاد سلوکی و رفتاری شهید سلیمانی را به دانش آموزان نشان دهیم و یقینا رفتارهای این شهید بزرگوار در حوزه های فردی، اجتماعی، بین المللی، ظلم ستیزی، استکبارستیزی، مقاومت و روحیه عبودیت و معنویت و در اوج آنها اخلاصش موجب ماندگای ایشان شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، جنگ و تاریخ هشت سال دفاع مقدس را طلایی ترین دوران تاریخ کشور در قبل و بعد از تاریخ اسلام دانست و گفت: باید از این گنجینه ارزشمند به عنوان بهترین ابزار برای انتقال آموزه ها و ارزش های انقلاب و دین به نسل بعدی استفاده کرد.

کاظمی یادآور شد: بالاترین مولفه قدرت جمهوری اسلامی ایران در مواجه با دنیای استکبار، فرهنگ ایثار و شهادت است و کشورهای زیادی مولفه های بسیار از جمله نظامی، اقتصادی، اجتماعی و … دارند اما آنچه کشور ایران را از بحران ها نجات داده و ما را به قله اقتدار و عزت رسانده و در سایه این فرهنگ که همه توطئه های دشمن را خنثی کرده، مولفه ایثار و شهادت است و آموزش و پرورش هیچ ماموریتی بالاتر از این ماموریت ندارد.

وی، اردوهای راهیان نور را به عنوان یکی از بهترین موقعیت های تربیتی تلقی کرد و گفت: اردوی شمیم نور، برگزاری ۴۰ هزار یادواره به یاد ۴۰ هزار شهید دانش آموز را تحت عنوان لاله های روشن با محوریت بسیج دانش آموزی در سراسر کشور آغاز کردیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش بر لزوم در دستور کار قراردادن آشنایی دانش آموزان با سیره و سلوک شهدا تاکید کرد و افزود: ظرفیت کتاب های درسی و تشکل های دانش آموزی را به کار می گیریم تا این ماموریت به عنوان بالاترین و بهترین مولفه قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی را به انجام برسانیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: با رویکرد درونی سازی و نهادینه سازی، آگاهی، درک درست و عمیق از فرهنگ ایثار و شهادت و با تبلیغ الگوسازی و نقش پذیری دانش آموزان تلاش می کنیم تا فرهنگ ساده زیستی، ولایتمداری، شجاعت، شهادت طلبی، مسئولیت پذیری، خستگی ناپذیری، خدمت خالصانه به مردم و … را در بین دانش آموزان رواج دهیم.
مکتب سردار سلیمانی بالاترین موقعیت تربیتی برای نسل جدید است

منبع:ایرنـا
💬 مکتب سردار سلیمانی بالاترین موقعیت تربیتی برای نسل جدید است