موفقیت رزمندگان در دفاع مقدس مدیون کار شبانه روزی جهادگران بود

به گزارش فت فتو کرمان ، حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم،  امام جمعه شهرستان جیرفت در هیجدهمین یادوراه شهدا و همایش سنگرسازان بی سنگر سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان  اظهار داشت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس نقش جهادسازندگی در کنار سپاه پاسداران بسیار تاثیر گذار بود . وی با اشاره به گستردگی فعالیت […]

به گزارش فت فتو کرمان ، حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم،  امام جمعه شهرستان جیرفت در هیجدهمین یادوراه شهدا و همایش سنگرسازان بی سنگر سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان  اظهار داشت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس نقش جهادسازندگی در کنار سپاه پاسداران بسیار تاثیر گذار بود .

وی با اشاره به گستردگی فعالیت جهاد سازندگی گفت: نیروهای جهاد سازندگی با خلوص نیت و با کمترین رفاه و امکانات و با تلاش مستمر شبانه روزی در حوزه های بسیار گسترده فرهنگی ،تربیتی، آموزشی و عمرانی نظیر جاده سازی، خانه سازی ، کشاورزی ، دامپزشکی و دامپروری ، برق رسانی، آب رسانی و…. تلاش می کردند به نحوی که کار چندین وزارتخانه بزرگ را با کمترین نیرو و امکانات انجام می دادند.

حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم با اشاره به نقش بی بدیل جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس عنوان داشت : موفقیت رزمندگان در دفاع مقدس مدیون کار شبانه روزی نیروهای جهاد سازندگی بود که این سنگرسازان بی سنگر با فراهم نمودن زیرساخت ها و پشتیبانی، به پیروزی و موفقیت رزمندگان کمک میکردند.

وی افزود: امیدواریم نظام مقدس به مدیریت جهادی اهمیت بیشتری بدهد و پژوهشگران و محققان نیز با مطالعه و استخراج اصول مدیریتی جهاد سازندگی، آن  را  به مدیران و نسل جوان منتقل کنند تا بتوانیم به اهدافی که در پیش رو داریم سریعتر و زودتر برسیم.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید بهروز حسینی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان با اشاره به عوامل پیروزی رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ایمان و توکل به خدا ، توسل به اهل بیت ، برنامه ریزی دقیق ، مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان که همه برگرفته از مکتب سیدالشهدا هست عامل مهم پیروزی در ۸ سال دفاع مقدس بود .

وی افزود: در دوران دفاع مقدس هر زمان به رزمندگان پیشنهاد پست و مسئولیتی داده می شد نمی پذیرفتن، اما برای حضور در خط مقدم از همدیگر سبقت می گرفتند واین رفتار برگرفته از مکتب سیدالشهدا هست که امروز هر کجا در مسیر مکتب سیدالشهدا و راه شهیدان گام بر داشتیم موفق شدیم.

جوادسلطانی  نماینده کانون سنگرسازان بی سنگر استان کرمان در این همایش اظهارداشت: در ابتدای شروع جنگ تحمیلی، جهادسازندگی استان ها همه نیروهای جهادی خود را جهت کمک و پشتیبانی به جنگ بسیج نمودند.

وی افزود: جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس در حوزه مهندسی رزمی به عنوان رکن سوم جنگ و همچنین مهندسی آب فعال بود به نحوی که قبل و حین و بعد از عملیات به پیشروی مسیر زمندگان کمک میکردند و این سنگرسازان بی سنگر در دل آتش خاکریز ایجاد میکردند تا رزمندگان در امان باشند .

 
موفقیت رزمندگان در دفاع مقدس مدیون کار شبانه روزی جهادگران بود

منبع:مــوج
? موفقیت رزمندگان در دفاع مقدس مدیون کار شبانه روزی جهادگران بود