مقدمات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس فراهم شده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه تمامی اقدامات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس در استان فراهم شده است، گفت: فعالیت مدارس بر اساس الگوهای ابلاغی و تصمیم ستاد ملی کرونا است. به گزارش فت فتو؛ احمد اسکندری نسب در نشست کارگروه  نظارت و ارزیابی برنامه های پروژه مهر، […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه تمامی اقدامات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس در استان فراهم شده است، گفت: فعالیت مدارس بر اساس الگوهای ابلاغی و تصمیم ستاد ملی کرونا است.

به گزارش فت فتو؛ احمد اسکندری نسب در نشست کارگروه  نظارت و ارزیابی برنامه های پروژه مهر، با اشاره به اینکه بازگشایی حضوری مدارس از اول مهر ماه امسال دور از انتظار است؛ گفت: پیش بینی می شود در صورت فراهم بودن شرایط، آموزش دانش آموزان از آبان ماه به صورت نیمه حضوری و با رعایت فاصله گذاری و شیوه نامه های بهداشتی و در مدارس کم جمعیت به صورت حضوری برگزار شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان رصد ثبت نام دانش آموزان دوره های تحصیلی را بسیار مهم دانست و بر پیگیری وضعیت دانش آموزان تارک و بازمانده از تحصیل تا حصول نتیجه و بازگرداندن آن ها به چرخه آموزش تاکیدکرد.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان درزمینه ثبت سفارش کتاب های درسی، جز استان های برتر کشور است گفت:  بیش از ۹۶ درصد کتب درسی دانش آموزان به شهرستان ها و مناطق استان ارسال شده و از ۲۰ شهریور ماه توزیع می شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان صدور ابلاغ برای مدیران جدیدالانتصاب در مدارس را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: ابلاغ معلمان نیز باید 20 شهریورماه صادر شود.

اسکندری نسب تهیه اطلس دسترسی دانش آموزان به آموزش برای تمامی مدارس را ضروری دانست و تاکید کرد: همه مدارس باید تا ابتدای سال تحصیلی جدید وضعیت دسترسی دانش آموزان به آموزش را مشخص کنند.

 وی در بخش پایانی سخنان خود از انجام مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان استان خبر داد و گفت: سرانه بهداشتی به زودی به حساب مدارس واریز می شود.

اسکندری نسب بر انجام فعالیت های تبلیغی و توجیهی قبل از بازگشایی مدارس، پیگیری ثبت نام 100 درصدی دانش آموزان دوره های تحصیلی، توزیع کتب درسی در شهرستان ها و مدارس، سازماندهی به موقع نیروی انسانی، تهیه اطلس آموزشی دسترسی دانش آموزان به آموزش توسط مدارس، پیگیری کلاس های ایجاد شده در شبکه شاد تاکید کرد.

گفتنی است: در این نشست پیرامون نحوه نظارت بر فعالیت های پروژه مهر در سطح استان و شهرستانها و مناطق و محور اقدامات در حوزه های مختلف بحث و تبادل نظر و مقرر شد بر اساس فرمت ابلاغی وزارت، تمامی معاونت ها و حوزه های مختلف، گزارش اقدامات خود را به همراه مستندات تهیه کنند.

شایان ذکر است: مدیریت ها و ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان بین اعضای شورای معاونان جهت نظارت بر روند پروژه مهر و بازگشایی مدارس تقسیم شده است.
مقدمات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس فراهم شده است

منبع:بــرنا
?
مقدمات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس فراهم شده است