معطلی استعلام‌ها از عدم تسلط مدیر بر زیرمجموعه کاری است

استاندار کرمان گفت: غیر از معدود مواردی، معطلی استعلام‌ها حکایت از مسئولیت‌ناپذیری و عدم تسلط مدیر بر زیرمجموعه خود دارد. به گزارش فت فتو؛ علی زینی‌وند در سومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در سال جاری، 41 هزار مورد تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به سال قبل را پایین دانست و عنوان […]

استاندار کرمان گفت: غیر از معدود مواردی، معطلی استعلام‌ها حکایت از مسئولیت‌ناپذیری و عدم تسلط مدیر بر زیرمجموعه خود دارد.

به گزارش فت فتو؛ علی زینی‌وند در سومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در سال جاری، 41 هزار مورد تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به سال قبل را پایین دانست و عنوان کرد: نرخ بیکاری استان بالاست.

وی بیان داشت: در حوزه بانوان مشاغل ما نسبت به میانگین کشوری کمتر است که در قالب مشاغل خانگی باید به آن توجه بیشتری شود.

استاندار کرمان با اشاره به گزارش راهبردی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حوزه اشتغال استان به مدیران تاکید کرد که خلاء‌های موجود در حوزه کاری خود را برطرف کنند.

زینی‌وند گفت: استان از تعهد اشتغال خود تا پایان شهریور ماه عقب است و نیمه دوم باید تصاعدی شود.

وی اقدام اتاق بازرگانی در ایجاد 12 هزار مشاغل خرد و خانگی را اهتمامی بی‌نظیر دانست و گفت: از شرکت‌های اقتصادی بزرگ استان در ایجاد اشتغال استفاده کمی شده است، از محل میانگین حساب این شرکت‌ها در بانک‌های استان باید برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بهره‌گیری کرد.

استاندار کرمان، استفاده از ظرفیت شبکه‌های کمیته امداد، بسیج سازندگی و شبکه اجتماعی بانک رسالت را در ایجاد اشتغال‌های خرد مورد تاکید قرار داد و گفت: 2245 دهیار در استان داریم که به همراه شوراها می‌توانند تسهیلگرانی برای امر اشتغال خانگی باشند و با اموزش‌های لازم، شبکه توانمندسازی در قشرهای مختلف راه اندازی کنند.

زینی‌وند بیان داشت: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها نیز می توانند به شبکه اشتغال پایدار روستایی اضافه شوند.

استاندار کرمان همچنین تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی تمامی پرونده‌هایی که امکان استفاده از تبصره ۱۸ را دارند، آماده کنند تا به محض جاری شدن اعتبار ، معطل نمانیم و جذب سریع صورت گیرد.

زینی‌وند، پنجره واحد سرمایه گذاری را مهمترین کار در حوزه کسب و کار دانست و گفت: بخش زیادی از مشکل استان در رتبه فضای کسب و کار، مربوط به تاخیر در استعلامات است.

وی افزود: غیر از معدود موارد استعلام‌، مابقی معطلی استعلام‌ها حکایت از مسئولیت‌ناپذیری و عدم تسلط مدیر بر زیرمجموعه خود دارد و هیچ چیز دیگری در آن نیست.میان مدیری که نامه را جهت بررسی به کارشناس ارجاع می‌دهد تا کسی که استعلام را رصد می کند که جایی معطل نماند، تفاوت وجود دارد.

زینی‌وند ابراز داشت: مدیران کل اختیارات لازم را به مدیران شهرستانی تفویض کنند که در پاسخگویی به استعلام‌ها معطل نشوند.

وی همچنین بر بروزرسانی فرصت های سرمایه گذاری استان در لیستی مشخص و عرضه آن برای سرمایه‌گذاران تاکید کرد.
معطلی استعلام‌ها از عدم تسلط مدیر بر زیرمجموعه کاری است

منبع:بــرنا
?
معطلی استعلام‌ها از عدم تسلط مدیر بر زیرمجموعه کاری است