معرفی ۱۴۰ واحد صنعتی کرمان به مراجع قضائی توسط محیط زیست


معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کرمان از معرفی ۱۴۰ واحد صنعتی به مراجع قضایی به استناد ماده ۱۶ قانون هوای پاک خبر داد.

به گزارش فت فتو از کرمان، داریوش غفاری اظهار داشت: با توجه به تکلیف قانونی صاحبان صنایع مبنی بر ارائه خود اظهاری و ارائه آمار و مستندات به اداره کل حفاظت محیط زیست استان و به منظور نظارت و پایش بهتر صنایع، علی‌رغم اخطارها و مکاتبات صورت گرفته اقدامی در خصوص انجام خود اظهاری انجام ندادند که در نهایت پس از بررسی‌ مسائل فنی در طول سه ماه گذشته به استناد ماده ۱۶ قانون هوای پاک، این صنایع به مراجع قضایی استان معرفی شدند تا براساس قوانین اقدام لازم با این صتایع صورت پذیرد.

وی عنوان کرد:  در راستای تحقق شعار سال و حمایت از توسعه و اشتغال استان و تولید ملی در مرحله اول با انجام مکاتبه و ارائه راهنمایی لازم و در مرحله دوم به صورت اخطار کتبی، موارد تخلف به صاحبان صنعت اعلام شده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کرمان اظهار کرد: علی‌رغم اقدام مثبت تعدادی از صنایع در ثبت اطلاعات در سامانه جامع محیط زیست انسانی و انجام خود اظهاری، برخی از صنایع بدون هیچ توجهی به تکلیف قانونی از انجام خود اظهاری خودداری کردند که حسب وظیفه قانونی پیگیری قضایی در این خصوص در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

غفاری از کلیه صنایع استان خواست، هر چه سریعتر اطلاعات مربوط به واحد صنعتی خود را در سامانه جامع محیط زیست انسانی به نشانی  iranemp.irثبت کنند تا از مشوق‌های قانونی لازم برخوردار شوند.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق

معرفی ۱۴۰ واحد صنعتی کرمان به مراجع قضائی توسط محیط زیست

منبع:فــارس
💬 معرفی ۱۴۰ واحد صنعتی کرمان به مراجع قضائی توسط محیط زیست