معدن کاوان به جان کویر لوت افتادند!

مدیرپایگاه میراث جهانی کویر لوت گفت: با توجه به معدن کاوی در کویر شهداد با دستور قضایی این موضوع تا تعیین تکلیف نهایی متوقف شده است. به گزارش فت فتو از کرمان،  معین افضلی، مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت واقع در استان کرمان بااشاره به اینکه یک معدن در کنار کوه ملک محمد شهداد به دست […]

مدیرپایگاه میراث جهانی کویر لوت گفت: با توجه به معدن کاوی در کویر شهداد با دستور قضایی این موضوع تا تعیین تکلیف نهایی متوقف شده است.

به گزارش فت فتو از کرمان،  معین افضلی، مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت واقع در استان کرمان بااشاره به اینکه یک معدن در کنار کوه ملک محمد شهداد به دست یک سرمایه گذار به ثبث رسیده است، گفت:  مجوز این معدن از حوزه صنعت ومعدن گرفته شده، اما متاسفانه هیچ استعلامی از میراث فرهنگی صورت نگرفته است.

او بابیان اینکه خوشبختانه این معدن به مرحله‌ برداشت نرسیده است و با دستور قضایی تا تعیین تکلیف نهایی کار معدن کاوی متوقف شده است، افزود: امیدواریم که با مالک معدن در این زمینه به نتیجه‌ مطلوبی برسیم وبتوانیم این کار را به پایان برسانیم.

افضلی بیان کرد: کوه ملک محمد در محدوده منطقه شهداد کرمان قرار دارد که طبق اظهارات افراد شروع فعالیت معدنی آن‌ها بیشتر از دو هفته صورت نگرفته که با یک تیغ بولدوزر جاده‌ای تا نزدیک معدن تیغ زده شد که ۱۰ کیلومتر در عرصه‌ی ثبت جهانی و تقریبا حدود ۳۷ کیلومتر در محدوده خراسان جنوبی قرار دارد.

مدیرپایگاه میراث جهانی بیابان لوت گفت: این کار از روستای دهسلم خراسان جنوبی آغاز شده و تمامی امکانات، عوامل انسانی وجاده از سمت خراسان جنوبی صورت گرفته وبه همین دلیل ما کمی دیرتر از این موضوع مطلع شدیم.

افضلی تصریح کرد: از این لحظه به بعد فعالان و ذی نفعان حوزه گردشگری؛ به ویژه آفرود سواران که دسترسی بیشتری به عمق لوت دارند گزارشات را به ما دقیق‌تر اعلام کنند تا بتوانیم جلوی تخریب ها را بگیریم.

مدیرپایگاه میراث جهانی بیابان لوت  گفت: با دستور قضایی معدن کاوی در کوه ملک محمد کویر شهداد تا تعیین تکلیف نهایی متوقف شده است.

انتهای پیام/ی
معدن کاوان به جان کویر لوت افتادند!

منبع: باشــگاه خبرنگاران
? معدن کاوان به جان کویر لوت افتادند!