مشکلات فرهنگی جامعه ناشی از رهاکردن «معارف» و «مبناهاست»


نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلی که ما امروز در سطح باورها و ارزش‌ها داریم این است که ریشه را رها کردیم و به ظاهر تکیه کردیم و زمانی که ریشه نباشد، ناپداری ایجاد می‌شود.

به گزارش فت فتو از رفسنجان؛ حجت‌الاسلام حسین جلالی امروز در جلسه‌ای در مدرسه دخترانه معارف هدی با تسلیت شهادت نبی مکرم اسلام (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) با اشاره به آیه قرآن کریم اظهار کرد: قرآن، دین را به یک شجره‌ تشبیه کرده و ریشه که ثبات و حیات درخت است را مبنا و معارف قرار داده است.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: اگر ریشه سالم و درست باشد، در فروع نباید نگران باشیم. مشکلی که ما امروز در سطح باورها و ارزش‌ها داریم این است که ریشه را رها کردیم و به ظاهر تکیه کردیم و زمانی که ریشه نباشد  ناپداری ایجاد می‌شود؛ به همین جهت امروز در جامعه مدپذیری، چشم و هم‌چشمی، رقابت و هنرنمایی‌های کاذب را داریم.

وی ادامه داد: زمانی که مسیرو مبانی درست نباشد، به چنین روزهایی گرفتار می شویم و و این درد در اینگونه مدارس نیست که گمنامند؛ بلکه دین و اهل‌ بیت (ع) مظلوم واقع شده‌اند.

وی تصریح کرد: اما این‌ها دلیل نمی‌شود که کار شما اجر و پاداش نداشته باشد، این کار شما ارزشمند است و این مسیر باید ادامه پیدا کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس در پایان متذکر شد: امتیازاتی برای دانش آموزان این مدرسه در نظر گرفته خواهد شد و در خصوص کمک به مشکل ایاب و ذهاب برخی دانش‌آموزان هماهنگ می شود.

انتهای پیام/۸۰۰۱۶/ب

 

 

مشکلات فرهنگی جامعه ناشی از رهاکردن «معارف» و «مبناهاست»

منبع:فــارس
💬 مشکلات فرهنگی جامعه ناشی از رهاکردن «معارف» و «مبناهاست»