مشکلات درمانی استان کرمان با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بررسی شد

گروه استان‌ها – مشکلات درمانی استان کرمان با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بررسی و مواردی چون پرداخت تعهدات تا افزایش قیمت دارو مطرح شد. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، نشست روسای دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان صبح امروز با حضور محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران برگزار […]

گروه استان‌ها – مشکلات درمانی استان کرمان با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بررسی و مواردی چون پرداخت تعهدات تا افزایش قیمت دارو مطرح شد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، نشست روسای دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان صبح امروز با حضور محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد.

محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در این جلسه با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها در کنار بیمه سلامت به‌عنوان یک خانواده در مسیر خدمات درمانی به مردم هستند اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابعی که وجود دارد در کنار هم بودن ما می‌تواند خدمات بهتری به مردم ارائه دهد.

در این جلسه محمد جعفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اظهار داشت: عملیات اجرایی ساختمان‌های بیمه سلامت شهرستان‌های راور و بافت با سفر مدیرعامل بیمه سلامت کشور به کرمان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که معادل 62 درصد جمعیت استان می‌شود گفت: یک میلیون و 400 هزار نفر در استان کرمان خدمات رایگان را بیمه سلامت دریافت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه پزشک خانواده شهری در استان کرمان در حال اجرا است و به‌عنوان نظام ارجاع شهری به مردم خدمات درمانی داده می‌شود افزود: در تمام روستاهای استان پزشک خانواده مستقر است.

وی با بیان اینکه روزانه 2.5 میلیارد تومان تعهد مالی بیمه سلامت در استان کرمان است افزود: پرداخت تعهدات بیمه به مراکز درمانی، داروخانه‌ها و پزشکان تقریباً به روز است.

جعفری با اشاره به اینکه بدهی بیمارستان‌ها نیز تا پایان مرداد ماه امسال پرداخت شده است گفت: تعهدات بیمه در طرح نسخه نویسی الکترونیکی نیز به روز بوده و پرداخت‌های بیمه در روزهای کرونایی بسیار افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه سقف اعتباری که سازمان به استان داده بود در شهریورماه تکمیل شده است و ما تاکنون 20 درصد بیشتر هزینه کرده‌ایم ادامه داد: بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند و بیمارستان‌ها هم همکاری خوبی دارند.

مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه پوشش همگانی بیمه سلامت در برنامه ما در سازمان است گفت: کرمان، استان پیشتاز در طرح نسخه نویسی الکترونیکی در کشور بوده و موفقیت‌های خوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه در طرح نظام ارجاع شهری نیز استان کرمان از استان‌های پایلوت است و به خوبی عمل کرده است افزود: وظیفه خودمان می‌دانیم با شرایطی که استان کرمان دارد در حوزه سلامت به مردم خدمت کنیم.

تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان رو به افزایش است
پرداخت ماهانه 480 میلیارد تومان برای نسخ الکترونیک/ پوشش بیمه‌ای 42 میلیون نفر در سازمان بیمه سلامت
استاندار کرمان: پوشش 60 درصدی بیمه سلامت در منطقه مسئولیت این بیمه را سنگین‌تر می‌کند
مصرف دارو در ایران نسبت به جمعیت بالاست/ هزینه‌کرد 5000 میلیاردی بیمه سلامت در کرونا

اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این جلسه با بیان اینکه بیمه سلامت حدود 26 میلیارد تومان به بیمارستان‌های جنوب استان کرمان که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هستند، بدهی دارد اظهار داشت: از این مقدار 13 میلیارد تومان آن از سال گذشته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به‌شدت به این درآمد از بیمه سلامت وابسته است که امیدواریم به‌زودی پرداخت شود گفت: زیرساخت‌های جنوب استان کرمان در بحث درمان ضعیف است با این وجود در طرح نسخه نویسی الکترونیکی خوب کار شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اینکه قرار بود پرداخت‌ها در بخش نسخه نویسی الکترونیکی بلافاصله پرداخت شود افزود: هیچ راهی به جز نسخه نویسی الکترونیکی برای مدیریت منابع نداریم اما بهتر است این طرح آسیب‌شناسی شده و مشکلات آن برطرف شود.

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه تعامل بسیار خوبی بین دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بیمه سلامت وجود دارد اظهار داشت: پرداخت‌های پزشکان خانواده باید به‌روز باشد و نباید بگذاریم این پرداخت‌ها به تعویق بیفتد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه افزایش قیمت دارو را داریم گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های دارو بهتر است تعهدات درمانی نیز افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/511/ی

 
مشکلات درمانی استان کرمان با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بررسی شد

منبع:تسنــیم
? مشکلات درمانی استان کرمان با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بررسی شد