مشمولان غایب برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود زودتر اقدام کنند

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان گفت: مشمولان غایب برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود به مراکز پلیس +۱۰ و معاونت وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند. به گزارش فت فتو؛ سرهنگ اسماعیل کشتکار در نشستی که به منظور رسیدگی به وضعیت مشمولان غایب با فرماندهان انتظامی چند شهرستان نیمه غربی استان در […]

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان گفت: مشمولان غایب برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود به مراکز پلیس +۱۰ و معاونت وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

به گزارش فت فتو؛ سرهنگ اسماعیل کشتکار در نشستی که به منظور رسیدگی به وضعیت مشمولان غایب با فرماندهان انتظامی چند شهرستان نیمه غربی استان در سیرجان داشت، گفت: امکان انجام خدمت مقدس سربازی در استان و شهر محل سکونت و بخشش اضافه خدمت سنواتی در حین خدمت با تایید و رضایت خدمتی فرماندهان از جمله مزایای طرحی است که برای کاستن از شمار مشمولان غایب در حال اجرا است.

وی افزود: بهره مندی از کسری خدمت دو ماهه برای متاهلین و سه ماهه به ازای هر فرزند، بهره مندی از حقوق و مزایای استحقاقی در طول خدمت، معرفی به مراکز اشتغال زایی پس از پایان خدمت با گذراندن دوره های مهارت آموزی، معرفی به بانک‌های عامل جهت دریافت وام های خود اشتغالی، ازدواج و خرید کالا پس از پایان خدمت از جمله مزایای انجام به موقع خدمت مقدس سربازی هستند.

سرهنگ کشتکار بیان داشت: در این رابطه مشمولان غایبی که تاکنون برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام نکرده‌اند برابر ماده ۱۰ با محرومیت اجتماعی از جمله عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی، عدم برخورداری از معافیت کفالت، عدم دریافت تسهیلات بانکی، عدم صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال، ممنوعیت خروج از کشور و موارد دیگر مواجه می شوند.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان خاطرنشان ساخت: در صورت به کارگیری مشمولان غایب توسط کارفرمایان، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها و تعمیرگاه‌های دولتی و خصوصی، برابر ماده ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی با فرد یا افراد به کارگیرنده مشمولان غایب برخورد و برای اعمال مجازات های تعیین شده به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.
مشمولان غایب برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود زودتر اقدام کنند

منبع:بــرنا
?
مشمولان غایب برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود زودتر اقدام کنند