مشاور وزیر: ترویج مکتب شهید سلیمانی مهمترین رسالت آموزش و پرورش است

کرمان – فت فتو – مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این نهاد محل اصلی تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، گفت: مهمترین رسالت آموزش و پرورش ترویج مکتب سپهبد شهید سلیمانی در مدارس و جامعه است. به گزارش فت فتو، علیرضا کاظمی روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش کرمان با […]

کرمانفت فتو – مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این نهاد محل اصلی تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، گفت: مهمترین رسالت آموزش و پرورش ترویج مکتب سپهبد شهید سلیمانی در مدارس و جامعه است.

به گزارش فت فتو، علیرضا کاظمی روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش کرمان با بیان اینکه امروز در مواجهه با جبهه جنگ نرم دشمن هستیم، افزود: این استان در خط مقدم توسعه و ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی است و این مسئله بسیار  مهم و اساسی است که باید به آن فکر کنیم و برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در آستانه شهادت سیدالشهدای مدافع حرم، اسطوره بی‌نظیر و بی‌بدیل و مالک اشتر مقام معظم رهبری که دل همه دوست داران نظام را به درد آورد، قرار داریم.

وی اظهار داشت: سپهبد شهید سلیمانی دارای شاخصه های منحصر به فردی است که مقام معظم رهبری در جمع بندی اندیشه‌ها، گفتار، رفتار و مجاهدت های خالصانه او مکتب شهید سلیمانی را به کار برده پس مهمترین رسالت آموزش و پرورش ترویج مکتب شهید سلیمانی در مدارس و جامعه است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: اساسی ترین و بالاترین مأموریت ما در نظام تعلیم و تربیت، انتقال ارزش های انقلابی، انتقال ارزش‌های دینی، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است.

وی با بیان اینکه در آستانه نهم دیماه؛ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت هستیم، افزود: حماسه نهم دیماه یکی از حساس ترین برهه‌های تاریخ انقلاب است زیرا  دشمن با تمام توان فضا را فتنه انگیز و فتنه آلود کرد، اما به لطف حضور آگاهانه، مقتدرانه و ولایت‌مدار مردم، مانند تمام زمان های قبل این توطئه خنثی شد و برگ زرین دیگری در افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران رقم خورد.

وی با اشاره به اجرای جشنواره علمدار در راستای ترویج مکتب شهید سلیمانی گفت: جشنواره علمدار به عنوان یک جشنواره بزرگ در سطح کشور  است که دبیرخانه این جشنواره کشوری در استان کرمان است.

کاظمی با بیان اینکه محل اصلی تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در نظام تعلیم و تربیت است، گفت: معلمان افسران پیشرفت و توسعه کشور هستند و دانش آموزان امروز در خط مقدم مواجهه با حملات دشمن قرار دارند امروز همه باید به کمک به آموزش و پرورش بیاییم.

امام جمعه کرمان: آموزش و پرورش کانون بینش عمیق است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز گفت: آموزش و پرورش محل تعلیم و کانون ادراک قوی و بینش عمیق است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: ۹ دی یوم‌الله است و باید گرامی داشته شود.

وی با بیان اینکه هر زمان در طول تاریخ فتنه‌هایی شکل گرفت دو محور شبهه علمی و شهوت عملی در آن وجود داشته است، ادامه داد: در بصیرت‌افزایی باید این دو محور را دید و شک و تردیدها و شبهات را در جامعه را از بین ببریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش خاستگاه سه امر مهم است که مسئولان باید برای آن برنامه داشته باشد، تصریح کرد: تمام همت آموزش و پرورش باید صرف دانایی شود.

وی اظهار داشت: محور دوم فعالیت‌های آموزش و پرورش تربیت است، تربیت امر بسیار مهمی است و دانایی زمانی ارزش دارد که در سایه تربیت قرار بگیرد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، انقلابی بودن را محور سوم آموزش و پرورش دانست و گفت: اگر می‌خواهید جهشی اتفاقی بیفتد باید از گرایش سیاسی فاصله گرفت و هر جهشی با دوری از گرایش‌های سیاسی و با عدل محقق می‌شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۷۶ جنگ نرم را مطرح کردند و در سخنرانی‌های متعدد بر آن تاکید داشتند، اظهار داشت: معظم له در دیدار با دانش آموزان عنوان افسران جنگ نرم را بیان کردند.

رحمان جلالی با اشاره به اینکه امروز در نظام تعلیم و تربیت، ۶۵۰ هزار نیرو وجود دارد که در عرصه جنگ نرم قرار گرفته اند، گفت: در شورای آموزش و پرورش چهار حوزه را حتما پیگیری خواهیم کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید مبنای فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت قرار گیرد، ادامه داد: نیروی انسانی یک رکن است و اگر به آنها توجه شود به طور قطع موفقیت هم خواهیم داشت.

توجه به آموزش و پرورش، لازمه توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز با اشاره به نقش موثر نظام تعلیم و تربیت در توسعه و پیشرفت کشور گفت: توجه به آموزش و پرورش، لازمه توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور است.

رضا رضایی ضمن گرامیداشت نهم دیماه ؛ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و ایام سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: امیدواریم بتوانیم بصیرت را به جامعه هدف به ویژه بین دانش آموزان افزایش دهیم.

وی توجه به آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت را مهمترین سرمایه گذاری برای توسعه و پیشرفت کشور دانست و خواستار همکاری و تعامل همه نهادهای دولتی و غیر دولتی با آموزش و پرورش استان کرمان شد.

رضایی با اشاره به نقش مدرسه در تربیت شهروند مطلوب و در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد:  توجه به مدارس و مدرسه محوری ضرورتی انکار ناپذیر در راستای تحقق این مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با اشاره به حضور ۵۷ تیم ورزشی از این استان در لیگ های برتر کشور خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم قهرمانان، پهلوان و ورزشکارانی بااخلاق نیز تربیت کنیم باید به سراغ آموزش و پرورش بیاییم.

رضایی با تقدیر از حضور فرهنگیان، ائمه جمعه، نیروهای مسلح و پیشکسوتان فرهنگی در آیین معارفه خود گفت: آموزش و پرورش در راستای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی نیازمند تعامل و همراهی تمامی مردم و نهادهای دولتی و غیردولتی است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش با توجه به رسالتی که برعهده دارد، نیازمند برنامه ریزی اصولی و اساسی است، گفت: توجه به اسناد بالا دستی به ویژه سند تحول بنیادین لازمه ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی و تربیت انسان هایی مانند شهید سلیمانی است.

رضایی استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را نیز ضروری دانست و افزود: با توجه به جوانی و علمی بودن استادان دانشگاه فرهنگیان از ظرفیت آنها در پست های مدیریتی و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه عمر مسئولیتی همه ما  اندک است و همه ی ما باید روزی برویم، گفت: باید به گونه ای در مسئولیت های خود عمل کنیم تا فردای قیامت شرمنده و مدیون انسان های شریفی چون «شهدا»  که جان خود را بر کف اخلاص گذاشتند و آسایش و امنیت کنونی را برای ما به ارمغان آوردند، نباشیم.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان نیز با اشاره به تعامل و همکاری بسیار موثر نهادهای دولتی و غیردولتی با این نهاد طی چند سال اخیر گفت: تعامل و همکاری مردم و نهادهای دولتی و غیردولتی با آموزش و پرورش لازمه ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی است.

احمد اسکندری نسب از تعامل و همکاری موثر مردم و تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی، ائمه جمعه و نیروهای مسلح و نمایندگان مجلس با آموزش و پرورش استان در چند سال اخیر تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان از آغاز ساخت ۱۰ مجتمع بزرگ آموزشی در شهر کرمان خبر داد.

اسکندری نسب با اشاره به رشد درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان در چند سال اخیر گفت: بیش از ۲۰۰ واحد تجاری با درآمد پایدار ماهیانه حدود ۱۰ میلیارد تومان خبر داد.
مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان از رشد ۷۰۰ درصدی درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش این استان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و افزود: بیش از ۵۰ درصد مدارس ساخته شده در چند سال اخیر توسط خیران آغاز شده است.

در این آیین از خدمات و زحمات احمد اسکندری نسب به عنوان مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان تقدیر و رضا رضایی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش این استان تقدیر شد.
مشاور وزیر: ترویج مکتب شهید سلیمانی مهمترین رسالت آموزش و پرورش است

منبع: ایرنـا
? مشاور وزیر: ترویج مکتب شهید سلیمانی مهمترین رسالت آموزش و پرورش است