مشاغل خانگی گره‌گشای ایجاد اشتغال است

مدیرکل کمیته امداد کرمان در جلسه گروه کاری اشتغال و کارآفرینی استان کرمان تأکید کرد: اعتقاد داریم در زمینه ایجاد اشتغال، مشاغل خرد و خانگی می‌تواند گره‌گشا و راهگشا باشد و بر این اساس سعی کرده‌ایم با ایجاد مشاغل خرد و خانگی زمینه رشد و توانمندی افراد را فراهم کنیم. به گزارش فت فتو از […]

مدیرکل کمیته امداد کرمان در جلسه گروه کاری اشتغال و کارآفرینی استان کرمان تأکید کرد: اعتقاد داریم در زمینه ایجاد اشتغال، مشاغل خرد و خانگی می‌تواند گره‌گشا و راهگشا باشد و بر این اساس سعی کرده‌ایم با ایجاد مشاغل خرد و خانگی زمینه رشد و توانمندی افراد را فراهم کنیم.

به گزارش فت فتو از کرمان، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان امروز ۸ دی‌ماه در جلسه گروه کاری اشتغال و کارآفرینی استان کرمان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان و جمعی از مسؤلان دستگاه‌های اجرایی استان در کرمان برگزار شد یکی از شاخصه‌های مهم کاری کمیته امداد را ایجاد اشتغال برای خانوارهای تحت حمایت و توانمندسازی آن‌ها اعلام کرد و گفت: شش هزار و ۳۷ شغل طی ۹ ماهه امسال توسط کمیته امداد استان کرمان اجرا شده است.

مدیر کل کمیته امداد کرمان به آمار بالای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در استان کرمان اشاره کرد و افزود: متأسفانه آمار بالای خانوارهای تحت حمایت نهادهای حمایتی در استان کرمان زیبنده این استان ثروتمند نیست.

صادقی تأکید کرد: اعتقاد داریم در زمینه ایجاد اشتغال، مشاغل خرد و خانگی می‌تواند گره‌گشا و راهگشا باشد و بر این اساس سعی کرده‌ایم افرادی که به این نهاد مراجعه می‌کنند با راهنمایی، مشاوره و کشف استعداد و ظرفیت آن‌ها با ایجاد مشاغل خرد و خانگی زمینه رشد و توانمندی این افراد را فراهم کنیم.

وی نظارت بر طرح‌های اشتغال را یکی از برنامه‌های اصلی این نهاد اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون ۷۵ هزار و ۸۲۰ طرح اشتغال فعال تحت نظارت این نهاد قرار دارد که از این تعداد طرح فعال ۱۰ هزار و ۹۳۲ طرح در حوزه کشاورزی، بیش از ۱۸ هزار طرح در حوزه دام پروری، بیش از ۲۵ هزار طرح در حوزه خدمات، بیش از ۷ هزار طرح در حوزه فرش و گلیم، ۵۸۰۰ طرح در حوزه صنعتی و تولیدی، ۱۹۰۰ طرح در حوزه صنایع دستی، ۵۲۰۰ طرح در حوزه حمل و نقل، ۸۶۱ طرح در حوزه پرورش طیور، ۳۳۷ طرح در حوزه زنبور داری و ۵۰ طرح در حوزه آبزیان اجرا شده است.

صادقی در ادامه از وارد مدار شدن ۲۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی مددجویان به مناسبت دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: با وارد مدار شدن این تعداد طرح نیروگاه خورشیدی در استان تعداد طرح‌های نیروگاهی مددجویان به هزار طرح افزایش خواهد یافت.

وی همچنین از تحویل ۵۰ دستگاه وانت نیسان به مددجویان استان در راستای اشتغال و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت این نهاد به مناسب سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: هم چنین در این ایام بیش از ۶۰۰ فقره جهیزیه به زوج های نیازمند و تحت حمایت این نهاد اهدا خواهد شد.

انتهای پیام
مشاغل خانگی گره‌گشای ایجاد اشتغال است

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? مشاغل خانگی گره‌گشای ایجاد اشتغال است