مرگ جوان رفسنجانی در اثر تزریق داروی اشتباهی

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در اطلاعیه ای جزییات بیشتری از خطای رخ داده در پی مرگ مشکوک در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان را اعلام کرد. به گزارش فت فتو، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با صدور اطلاعیه اعلام کرد: به دنبال بررسی بیشتر در خصوص فوت ناگهانی مرحوم سعید خانی، ریاست دانشگاه علوم […]

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در اطلاعیه ای جزییات بیشتری از خطای رخ داده در پی مرگ مشکوک در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان را اعلام کرد.

به گزارش فت فتو، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با صدور اطلاعیه اعلام کرد: به دنبال بررسی بیشتر در خصوص فوت ناگهانی مرحوم سعید خانی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ضمن حضور در تمامی جلسات فوق العاده ویژه کمیته مرگ و میر و هیات تخلفات اداری و بازرسی با بررسی کلیه عوامل احتمالی دخیل در امر مذکور به این نتیجه رسیدند که متاسفانه حادثه مذکور بدلیل اختلال در روند تحویل دارو به بخش رخ داده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: نهایتاً پرستار مسئول که می بایست برابر دستور پزشک معالج ویتامین ث تزریق می نمود به دلیل تشابه بسیار زیاد شکل دارو با داروی دیگر، تزریق انجام و متاسفانه منجر به مرگ شده است.
در نهایت بعد از جلسات مشترک با افراد دخیل در این ماجرا، منجر به استعفای ۵ نفر از مسئولین بیمارستان در رده های مختلف و معرفی ۱۷ نفر کارمند به هیئت رسیدگی به تخلفات شد. ضمناً نتیجه کالبد شکافی بیمار در آینده توسط پزشکی قانونی استان اعلام خواهد شد.
در پایان این اطلاعیه بیان شده است: ضمن عذرخواهی مجدد ریاست و معاونت درمان دانشگاه مغفرت الهی را برای مرحوم سعید خانی آرزو داریم و امید داریم با تمهیداتی که اندیشیده شده در آینده کمترین خطای پزشکی را داشته باشیم.
انتهای پیام/
مرگ جوان رفسنجانی در اثر تزریق داروی اشتباهی

منبع:آرمـان
? مرگ جوان رفسنجانی در اثر تزریق داروی اشتباهی