مرکز واکسیناسیون خودرویی کرمان آماده شد

کرمان – فت فتو – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در شهر کرمان آماده شده است که در صورت در اختیار گذاشتن واکسن بیشتر آمادگی داریم آن را فعال کنیم.   به گزارش فت فتو، حمیدرضا رشیدی نژاد روز شنبه در نشست ستاد کرونای استان کرمان با تشریح روند واکسیناسیون […]

کرمان – فت فتو – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در شهر کرمان آماده شده است که در صورت در اختیار گذاشتن واکسن بیشتر آمادگی داریم آن را فعال کنیم.

 

به گزارش فت فتو، حمیدرضا رشیدی نژاد روز شنبه در نشست ستاد کرونای استان کرمان با تشریح روند واکسیناسیون در این استان و آمار واکسن های تزریق شده افزود: تاکنون یک میلیون و ۱۳۶ هزار و ۲۴۶ دز واکسن کرونا وارد استان کرمان شده است که آخرین آمار مربوط به روز گذشته و معادل ۱۰۰ هزار دز است.

وی بیان کرد: تعداد ۶۸۰ هزار نفر در استان کرمان در نوبت اول و ۲۸۰ هزار نفر نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رشیدی نژاد تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان دز اول و ۱۴ درصد هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و تلاش داریم تا واکسیناسیون مابقی افرادی که نوبت دوم واکسن خود را دریافت نکرده اند، ظرف سه روز آینده به اتمام رسانده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در صورت توزیع انبوه ظرفیت تزریق ۴۰ هزار دز واکسن کرنا در استان وجود دارد اظهارداشت: اکنون حدود ۸۰ درصد تزریقات واکسن در مراکز واکسیناسیون کرمان مربوط به دز دوم و حدود یک پنجم مربوط به نوبت اول واکسن کروناست.

وضعیت شکننده کرونا

این مسئول در ادامه با تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: تعداد شهرهای قرمز در استان کرمان کاهش پیدا کرده اما وضعیت کرونا در استان شکننده است و همه باید مراقبت ها را بیش از پیش رعایت و حوزه دانشگاه های علوم پزشکی سیرجان و جیرفت نیز بیشتر مراقبت کنند.

وی ادامه داد: یک هزار و ۶۹۸ بیمار مشکوک مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان کرمان هستند که تقریبا ابتلای یک هزار نفر آنان به کووید۱۹ قطعی است و از این تعداد حدود ۲۶۰ نفر در آی سی یو و ۷۰ بیمار تحت دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: طی هفته گذشته میزان فوتی کرونا در استان کرمان به طور متوسط حدود ۲۳ نفر در روز بود که امیدواریم با رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی شاهد روند کاهشی تعداد ابتلا و فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ باشیم.

وی تاکید کرد: در خصوص شهرستان بافت، نیاز به راه اندازی بیمارستان صحرایی نداریم و اینک بیمارستان خاتم الانبیای این شهرستان ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی را دارد اما نیاز به گسترش ۱۰۰ تخت بیمارستانی در بافت داریم که سرمایه گذاران خصوصی می توانند وارد شوند.

به گزارش فت فتو خدمات بهداشتی و درمانی در استان کرمان از طریق چهار دانشگاه علوم پزشکی کرمان، بم(شرق استان)، جیرفت(جنوب)، رفسنجان(شمال) و دانشکده علوم پزشکی سیرجان ارائه می شود.

مرکز واکسیناسیون خودرویی کرمان آماده شد

منبع:ایرنـا
? مرکز واکسیناسیون خودرویی کرمان آماده شد