مرکز دیابت در کرمان راه اندازی می شود

رئیس اتاق بازرگانی کرمان از راه اندازی مرکز دیابت در مرکز استان با کمک خیران، فعالان اقتصادی و به ویژه مجمع خیرین سلامت شهرستان سیرجان خبر داد. به گزارش فت فتو؛ سیدمهدی طبیب زاده، در نشست مجمع خیرین سلامت  شهرستان سیرجان با اشاره به فعالیت های اتاق کرمان در حوزه مسئولیت های اجتماعی به ویژه […]

رئیس اتاق بازرگانی کرمان از راه اندازی مرکز دیابت در مرکز استان با کمک خیران، فعالان اقتصادی و به ویژه مجمع خیرین سلامت شهرستان سیرجان خبر داد.

به گزارش فت فتو؛ سیدمهدی طبیب زاده، در نشست مجمع خیرین سلامت  شهرستان سیرجان با اشاره به فعالیت های اتاق کرمان در حوزه مسئولیت های اجتماعی به ویژه در دوران شیوع کرونا و کمک به حوزه بهداشت و درمان استان گفت: در ادامه اینگونه فعالیت ها از مجمع خیرین سلامت سیرجان با توانمندی بالایی که دارد درخواست می کنیم که با نگاه فرا شهرستانی و استانی، راه اندازی مرکز دیابت مدرن در کرمان را پیگیری کند. وی ادامه داد: همچنین خیرین بخش سلامت به کمک اتاق بشتابند تا بتوان نقشه راه و اولویت های درمان استان تهیه و تدوین شود و برای ایجاد زیر ساخت های لازم اقدامات مناسب صورت گیرد.

در ادامه این نشست مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت استان یزد گفت: بایستی مقدمات و زیرساخت های پیشگیری از دیابت را فراهم و آگاهی لازم را به مردم ارائه داد. محمدرضا آقایی، بیان کرد: به یاری خداوند متعال بخش‌خصوصی در این زمینه خدمات ارزنده ای ارائه داده است. وی با اشاره به اینکه بایستی زمینه مراقبت دائم از بیماران دیابتی را فراهم کرد، افزود: طرح کنترل دیابت در بین ادارات و ارگان های دولتی و غیردولتی اجرا و این مسئله در سازمان ها و دستگاه های مختلف ترویج شود.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان اظهار کرد: در ایران فعالیت پزشکی بیشتر به سمت درمان محور سوق داده شده و متاسفانه در مسئله پیشگیری کمتر اقدام شده که این ضعف  بسیار بزرگی است. غلامعباس محمدی، به نقش پررنگ رژیم غذایی در این بیماری اشاره و بیان کرد: بایستی اطلاع رسانی وآموزش لازم در خصوص رژیم غذایی به افراد ارائه شود تا بتوان به نحو شایسته با این معضل مبارزه کرد.

گفتنی است در این نشست عباس جبالبارزی عضو هیات رئیسه اتاق کرمان، حسین نجف آبادی پور رئیس دفتر نمایندگی اتاق کرمان در سیرجان و رئیس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق کرمان، قربانی مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان سیرجان و جمعی از فعالان اقتصادی و مدیران بهداشت و درمان استان حضور داشتند.

انتهای پیام
مرکز دیابت در کرمان راه اندازی می شود

منبع: بــرنا
?
مرکز دیابت در کرمان راه اندازی می شود