مردم به پیامک های جعلی سامانه ثنا توجه نکنند

فت فتو/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با تاکید بر اینکه لینک ارسال شده به عنوان سامانه ثنا ممکن است حاوی بدافزار باشد، گفت: مجرمین اینترنتی با این شگرد اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را سرقت و از حساب بانکی آنها بصورت غیرمجاز برداشت می‌کنند و از این رو لازم […]

فت فتو/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با تاکید بر اینکه لینک ارسال شده به عنوان سامانه ثنا ممکن است حاوی بدافزار باشد، گفت: مجرمین اینترنتی با این شگرد اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را سرقت و از حساب بانکی آنها بصورت غیرمجاز برداشت می‌کنند و از این رو لازم است که مردم در برابر این پیامک ها هوشمندانه عمل کرده و موضوع را از سایت های رسمی و شماره تماس های دستگاه قضایی پیگیری نمایند.

سیدمهدی قویدل در تشریح این خبر افزود: اخیراً شهروندان پیام هایی تحت عنوان سامانه ثنا دریافت کرده اند که حاوی لینک پرداخت وجه بوده است، درحالیکه افراد به هیچ وجه نباید روی لینک مربوطه کلیک کنند چراکه در معرض کلاهبرداری قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: در این روش فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا، پیامکی با محتواهایی نظیر ابلاغیه ثبت شکایت در سامانه، مشاهده ابلاغیه و غیره آن را به لینک پرداخت برخط منتهی و برای شهروندان ارسال می کند و با توجه به اینکه برخی شهروندان از نحوه فعالیت آن آگاهی ندارند و مبلغ عنوان شده نیز بعضا ممکن است ناچیز باشد، روی لینک کلیک کرده و اقدام به پرداخت وجه می‌کنند.

این مقام قضایی گفت: توصیه می شود افراد برای مشاهده ابلاغ قضایی هیچ گونه وجهی را پرداخت نکنند و همچنین کاربران می‌توانند برای اطمینان به سایت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی به آدرس www.eblagh.adliran.ir  مراجعه و از این طریق ابلاغ قضایی خود را بررسی کنند.

وی یادآور شد: سایت‌ ثنا تنها سامانه رسمی قوه قضاییه برای ارسال ابلاغیه های الکترونیکی است، به همین جهت نیز پیامک های اصلی این سامانه فاقد لینک بوده و به هیچ عنوان با شماره سیم کارت شخصی و یا در شبکه های اجتماعی برای افراد ارسال نمی‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعیه و ابلاغیه های سامانه ثنا از سوی قوه قضاییه برای افرادی ارسال می شود که از قبل در سیستم سامانه ثنا ثبت نام کرده اند.

به گزارش فت فتو و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، قویدل در پایان گفت: همچنین شهروندان در صورت دریافت پیامک های مشکوک و حاوی لینک پرداخت می توانند با مراجعه به سایت رسمی سامانه ثنا از صحت پیامک ارسال شده و یا تماس تلفنی با سایر شماره تلفن های رسمی قوه اطمینان حاصل کرده و یا موارد مشکوک و کلاهبرداری را به پلیس فتا اطلاع دهند.

انتهای پیام 
مردم به پیامک های جعلی سامانه ثنا توجه نکنند

منبع: ایـسنا
? مردم به پیامک های جعلی سامانه ثنا توجه نکنند