مراکز دولتی و بیمه در تامین داروی قارچ سیاه کمک کنند

فت فتو/کرمان استاندار کرمان با اشاره به بروز مواردی از بیماری قارچ سیاه در استان افزود: در بیماران با طول دوره درمان اگر در مراکز رسمی دولتی و داروخانه ها بیمه به کمک نیاید، افرادی که تمکن مالی ندارند، اصلا توان تامین دارو نخواهند داشت زیرا هزینه بسیار بالایی دارد و دانشگاه های علوم پزشکی خود را حتما ملزم کنند داروی این بیماری را داشته و دقیق تحت یک سامانه توزیع و رصد شود.

دکتر”علی زینی وند” پیش از ظهر امروز ۲۰ شهریورماه در جلسه استانی ستاد مدیریت کرونا اظهار کرد: در اوج بیماری کرونا حدود ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ تخت کرونایی در سطح استان آماده شده بود و باید این وضعیت حفظ شود و در فرصتی که حجم بیماری کمتر می شود، باید توسط دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولان پیگیری و آمادگی افزایش داده شود زیرا معلوم نیست در آینده چه اتفاقی می افتد.

وی با اشاره به بروز مواردی از بیماری قارچ سیاه در استان افزود: در بیماران با طول دوره درمان اگر در مراکز رسمی دولتی و داروخانه ها بیمه به کمک نیاید، افرادی که تمکن مالی ندارند، اصلا توان تامین دارو نخواهند داشت زیرا هزینه بسیار بالایی دارد  و دانشگاه های علوم پزشکی خود را حتما ملزم کنند داروی این بیماری را داشته و دقیق تحت یک سامانه توزیع و رصد شود و دستگاه های نظارتی توجه داشته باشند که بازار سیاه این داروها به وجود نیاید.

زینی وند در ادامه درباره حضور زائران در پیاده روی اربعین تصریح کرد: تا این لحظه پذیرش عراق قطعی نشده و عمومی نیست و از مردم درخواست داریم بدون توجه به اطلاعیه های رسمی حج و زیارت هیچ اقدامی برای اعزام و تردد زمینی انجام ندهند و هرگونه تصمیم جدی در بحث اربعین از طریق مراجع رسمی اعلام می شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در بحث برگزاری مراسم جاماندگان اربعین در سطح استان تدبیر موضوع را به عهده فرماندارن می گذاریم، بیان کرد: مراسم ایام محرم را به خوبی مدیریت کردیم و ۷۰ درصد از هیئت های مذهبی مسائل را رعایت کردند و اربعین را می شود اینگونه مدیریت کرد اما در جاهایی که وضعیت کرونایی قرمز است محدودیت ها بیشتر است و در نقاط دیگر برای برگزاری مراسم فرمانداران مکان های خاصی و با رعایت پروتکل ها در نظر بگیرند و پیاده روی ها را محدود کنند.

وی اظهار کرد: در بحث بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نیز باید آمادگی وجود داشته باشد و البته هنوز ستاد ملی تصمیم قطعی اعلام نکرده اما آموزش و پرورش استان کرمان باید آمادگی هر شرایطی را داشته باشد و کمیسیون دانشجویی نیز در هفته جاری برگزار و مروری بر شرایط موجود داشته باشد تا وضعیت استان را بدانیم.

زینی وند با بیان اینکه درباره گشایش در برخی مشاغل نیز تصمیم گیری به عهده فرمانداران است و باید تدبیر شود، بیان کرد: حکم کلی برای همه استان نمی دهیم زیرا وضعیت شهرستان ها متفاوت است و هر فرماندار براساس وضعیت شهرستان تصمیم گیری کند.

استاندار کرمان گفت: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، آمادگی تزریق روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ هزار واکسن کرونا در استان را داریم و با اختصاص یافتن واکسن بیشتر، ممکن است ظرفیت بیشتری داشته باشیم و فرمانداران این آمادگی را ایجاد کنند و همه به کمک بیایند ضمن اینکه ناگزیر هستیم برای واکسیناسیون عمومی از امکانات مستقر موجود استفاده کنیم.

انتهای پیام
مراکز دولتی و بیمه در تامین داروی قارچ سیاه کمک کنند

منبع:ایـسنا
💬 مراکز دولتی و بیمه در تامین داروی قارچ سیاه کمک کنند