مراقب کلاهبرداری واتساپی باشید/برداشت ۹۷ میلیونی از حساب شهروند کرمانی

کرمان- فت فتو- باوجود آنکه از چندماه اخیر بارها خبرهای مختلفی مبنی بر ضرورت مراقبت درباره کلاهبرداری از طریق تماس واتساپی منتشر شده اما گویا این اقدام همچنان ادامه دارد و برخی شهروندان نیز از جمله یک فرد کرمانی در دام می‌افتند. رییس پلیس فتای استان کرمان با اشاره به کلاهبرداری ۹۷۰ میلیون ریالی از […]

کرمان- فت فتو- باوجود آنکه از چندماه اخیر بارها خبرهای مختلفی مبنی بر ضرورت مراقبت درباره کلاهبرداری از طریق تماس واتساپی منتشر شده اما گویا این اقدام همچنان ادامه دارد و برخی شهروندان نیز از جمله یک فرد کرمانی در دام می‌افتند.

رییس پلیس فتای استان کرمان با اشاره به کلاهبرداری ۹۷۰ میلیون ریالی از یک شهروند در این استان گفت: هر گونه تماس تلفنی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی‌ها و مسابقات نشانه کلاهبرداری است.

به گزارش روز یکشنبه فت فتو به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا رضایی توضیح داد: طی چند هفته قبل با مراجعه مردی میانسال به این پلیس مبنی بر برداشت غیرمجاز ۹۷۰ میلیون ریال از حساب وی، مشخص شد این فرد در پی دریافت تماس واتساپی از طریق یک خط تلفن ثابت مبنی بر برنده شدن در مسابقه رادیویی، درخواست های فریبنده فرد کلاهبردار را دنبال کرده است.

وی ادامه داد: فرد کلاهبردار از شاکی می‌خواهد برای دریافت جایزه خود کدی که به تلفن همراه وی ارسال شده را برای فرد کلاهبردار بازخوانی کند که پس از بازخوانی کد ارسال شده مبلغ ۹۷۰ میلیون ریال از حساب شاکی برداشت می‌شود.

رضایی بیان کرد: هرچند با اقدامات تخصصی پلیسی فتا، متهم شناسایی و به مقام قضایی معرفی شد اما نکته حائز اهمیت در این پرونده وقوع کلاهبرداری از طریق واتساپ با خط تلفن ثابت بوده که در این زمینه به شهروندان توصیه می‌شود برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری سایبری به هیچ وجه کد فعالسازی واتساپ که طی تماس تلفنی با خط ثابت از شبکه‌های واتساپی در اختیار مالک تلفن گذاشته می‌شود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی، آن مورد را از طریق شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به این پلیس گزارش کنند.
مراقب کلاهبرداری واتساپی باشید/برداشت ۹۷ میلیونی از حساب شهروند کرمانی

منبع: ایرنـا
? مراقب کلاهبرداری واتساپی باشید/برداشت ۹۷ میلیونی از حساب شهروند کرمانی