مراسم بزرگداشت شهید باهنر در کرمان

زندگی شهید باهنر در محور‌های گوناگون درخشان قابل تامل و کم نظیر است. به گزارش فت فتو، حجه الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با بیان این مطلب در مراسم بزرگداشت شهید باهنر گفت: فعالیت‌های علمی بخش مهمی از زندگی شهید باهنر را تشکیل می دهد ایشان در دانشگاه همانطور […]

زندگی شهید باهنر در محور‌های گوناگون درخشان قابل تامل و کم نظیر است.

به گزارش فت فتو، حجه الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با بیان این مطلب در مراسم بزرگداشت شهید باهنر گفت: فعالیت‌های علمی بخش مهمی از زندگی شهید باهنر را تشکیل می دهد ایشان در دانشگاه همانطور می درخشد که در حوزه تبدیل به یکی از اندیشمندان مهم و تاثیرگذار جهان اسلام می شود.

وی محور دوم را زندگی سیاسی شهید باهنرعنوان کرد و افزود: وی در نهضت امام خمینی و در رکاب امام نقش عمده‌ای در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی داشته است و بی شک می توان از ایشان بعنوان عضوی از هیئت امنای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نام برد.

امام جمعه کرمان در موزه شهید باهنر کرمان افزود: در حوزه سجایای اخلاقی و ادب نیز شهید باهنر یک شخصیت کم نظیر است منش و رفتار انسانی ایشان در همه دوران حیاتشان زبانزد بوده است.

وی گفت: مدیران ما در رویه مدیریتی خود شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار دهند.

در این مراسم از کتاب نخست وزیر محبوب من نوشته وحید عضدی درباره ویژگی‌های ممتاز شهید باهنر و مجموعه‌ای از تصاویر دولتمردان شهید رونمایی شد.

در حاشیه این مراسم سردار معروفی در بازدید از گنجینه شهید باهنر از برنامه‌هایی برای رونق بیشتر این موزه خبر داد و گفت: این موزه در سال۸۰ توسط سپاه استان به مناسبت کنگره شهید باهنر در منزل پدری شهید باهنر تاسیس شده و در برنامه راهیان مکتب شهید سلیمانی یکی از مراکزی که مورد بازدید زائران مزار شهید سلیمانی قرار میگیرد همین گنجینه است.
مراسم بزرگداشت شهید باهنر در کرمان

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? مراسم بزرگداشت شهید باهنر در کرمان