مدیرعامل هلال احمر کرمان: آموزش امداد و نجات برای رانندگان ضروری است

کرمان – فت فتو – مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه بیشترین آمار حوادث این استان ترافیکی است گفت: آموزش رایگان رانندگان در زمینه امداد و کمک‌های اولیه و مخاطرات یکی از راهکاری موثر در زمینه کاهش خسارات جانی در حوادث به شمار می‌رود.

به گزارش روز چهارشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان به فت فتو، رضا فلاح در نشست مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه های استان افزود: بیش از ۶۰ درصد حوادث استان مربوط به سوانح جاده ای و ترافیکی است.

وی به رتبه اول استان کرمان در امر رهاسازی حوادث جاده ای به مدت ۲ سال متوالی اشاره کرد و اظهار داشت: امدادرسانی در حوادث و سوانح، اسکان اضطراری آسیب دیدگان ناشی از حوادث جوی و در راه ماندگان، انتقال مصدومین به مراکز درمانی با هماهنگی اورژانس از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر در بروز وقایع سوانح جاده ای است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به تردد غیرمجاز خودروهای حامل اتباع خارجی (افاغنه) در محورهای جنوب شرق استان افزود: ۹۰ درصد این حوادث با سرعت غیرمجاز رخ می دهد که منجر به رهاسازی مصدومان و یا متوفیان توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان می شود. 

وی خاطرنشان کرد: مطابق الگوهای به دست آمده از تحلیل حوادث جاده ای، فصل های بهار ۱۴۰۰، پاییز و زمستان ۱۳۹۹ به ترتیب بالاترین آمار حوادث جاده ای داشته اند.

فلاح همچنین با اشاره به اقدامات این جمعیت در خصوص تقویت فعالیت های امدادرسانی در حوادث جاده ای گفت: به روز رسانی تجهیزات تخصصی نجات و ناوگان ترابری و لجستیکی پایگاه ها، ارتقا سطح علمی تیم های عملیاتی با برگزاری دوره های آموزش تخصصی، بازآموزی و توان افزایی تاثیر بسزایی در عملیات امدادرسانی با کیفیت بسیار بالا داشته است. 

وی افزود: هماهنگی بین دستگاه ها به منظور حضور موثر و بموقع در حوادث و امدادرسانی به هموطنان موجب کاهش میانگین زمان عملیات امدادرسانی می شود. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: در محورهای حادثه خیز و پرترد شهربابک – یزد، رفسنجان – نوق و کمربندی کرمان – چترود هیچگونه پایگاه امداد و نجات در مسیر آنها وجود ندارد و باید در اولین فرصت به این موضوع مهم توسط دستگاه های مسئول توجه ویژه کرد. 

وی اطلاع رسانی سریع دستگاه های مرتبط با امدادرسانی حوادث به جمعیت هلال احمر را موجب جلوگیری از دست رفتن زمان طلایی در امر امدادونجات و رهاسازی مصدومین اعلام کرد و گفت: سامانه تلفنی ۱۱۲ جمعیت هلال احمر در طول شبانه روز آماده پاسخگویی به هموطنان حادثه دیده است.
مدیرعامل هلال احمر کرمان: آموزش امداد و نجات برای رانندگان ضروری است

منبع:ایرنـا
💬 مدیرعامل هلال احمر کرمان: آموزش امداد و نجات برای رانندگان ضروری است