مدرسه خیرساز "سحر طوسی" در روستای "سهران" کهنوج افتتاح شد

گروه استان‌ها – مدرسه سه کلاسه خیرساز “سحر طوسی” با اعتباری بالغ بر و میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای سهران کهنوج افتتاح شد. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان،  مدرسه سه کلاسه خیرساز “سحر طوسی” صبح امروز با حضور احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش آستان کرمان، مدیرکل نوسازی، […]

گروه استان‌ها – مدرسه سه کلاسه خیرساز “سحر طوسی” با اعتباری بالغ بر و میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای سهران کهنوج افتتاح شد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان،  مدرسه سه کلاسه خیرساز “سحر طوسی” صبح امروز با حضور احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش آستان کرمان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و جمعی از خیران با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون تومان در روستای سهران از توابع شهرستان کهنوج افتتاح شد.

احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این آیین با تقدیر از موسسه مهر گیتی و خیر خیراندیش سحر طوسی اظهار داشت: سحر طوسی خیر ورزشکار مدرسه ساز برای همیشه تاریخ در ذهن مردمان استان کرمان به‌ویژه مردم خونگرم کهنوج ماندگار شد.

وی ادامه داد: این مدرسه به پاس رکاب زنی دختر سرزمین‌مان سحر طوسی از خزر تا خلیج فارس در کمپین دختران فردای موسسه مردم نهاد مهر گیتی به یاد مرحوم عطا مصباح ساخته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه موسسه خیریه مهر گیتی بر اساس تفاهم نامه سه جانبه با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و آموزش و پرورش استان کرمان هزینه ساخت 20 مدرسه در قالب 120 کلاس درس را متقبل شده است گفت: تاکنون 30 مدرسه از این تعداد در استان کرمان ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه خیرین در دو سال گذشته کمک‌های بسیار خوبی برای ساخت مدارس در استان کرمان انجام دادند افزود: بیش از 300 فضای آموزشی نیمه تمام در استان توسط خیرین به اتمام رسیده است.

اسکندری‌نسب با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان بیان کرد: تراکم دانش آموزی کلاس‌ها در شهر کرمان بالا است و جمعیت دانش آموزان بالای 40 نفر است.

سیدمحمد واعظی‌نژاد مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه در سال 1399 تعداد 204 پروژه با هزار و 590 کلاس درس در استان ساخته شده است اظهار داشت: برای ساخت این مدرسه‌ها 267 میلیارد تومان هزینه شده که رشد 700 درصدی نسبت به سال 98 داشته است.

خیرین مدرسه‌ساز 90میلیارد تومان در ساخت مدارس استان کرمان مشارکت داشتند
آجر به آجر برای جبران کمبود فضای آموزشی در استان کرمان؛ مسئولان و خیران آستین بالا زدند

به گزارش تسنیم، کلاسه سه کلاسه خیرساز “سحر طوسی” با زیربنای 250 متر مربع در زمینی به مساحت 3 هزار و 500 متر مربع با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان و جمعی از خیرین به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است برای ساخت این مدرسه دو میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده که توسط خیر خیر اندیش سحر طوسی پرداخت شده است.

انتهای پیام/511/ی
مدرسه خیرساز "سحر طوسی" در روستای "سهران" کهنوج افتتاح شد

منبع:تسنــیم
? مدرسه خیرساز "سحر طوسی" در روستای "سهران" کهنوج افتتاح شد