مادر شهیدان لری گویینی در سیرجان آسمانی شد

کرمان- فت فتو- حاجیه خانم ربابه ارجمند مادر شهیدان احمد و امان الله لری گویینی در سیرجان در سن ۹۵ سالگی به علت کهولت سن آسمانی شد و به فرزندان شهید خود پیوست. به گزارش روز پنجشنبه فت فتو، پیکر این مادر شهید عصر روز گذشته طی مراسمی با حضور مردم و مسئولان و با […]

کرمان- فت فتو- حاجیه خانم ربابه ارجمند مادر شهیدان احمد و امان الله لری گویینی در سیرجان در سن ۹۵ سالگی به علت کهولت سن آسمانی شد و به فرزندان شهید خود پیوست.

به گزارش روز پنجشنبه فت فتو، پیکر این مادر شهید عصر روز گذشته طی مراسمی با حضور مردم و مسئولان و با رعایت اصول بهداشتی در قطعه خانواده های شهدای سیرجان به خاک سپرده شد.

احمد لری گویینی در عملیات کربلای یک در سال ۶۵ و برادرش امان الله که تنها پسران این مادر شهید بودند در کربلای ۵ در همان سال ۶۵ به شهادت رسیدند.

این مادر شهید که سال ۶۵ فرزندان پسرش را از دست می دهد، در همان سال در یک سانحه تصادف عروس خود را نیز از دست می دهد که تربیت نوه هایش را خود برعهده می گیرد و بخوبی  پرورش می دهد به طوری که نوه اول ایشان متخصص گوش و حلق و بینی، نوه دوم و سوم دندانپزشک، نوه چهارم فوق تخصص داروسازی و نوه دیگر مهندس نفت هستند.

شهرستان سیرجان دارای ۶۰۰ شهید، ۱۲۰ آزاده و بیش از ۲ هزار جانباز از دوران دفاع مقدس است.

امام جمعه و فرماندار سیرجان طی پیامی مشترک درگذشت این بانوی فداکار و اسوه صبر و مقاومت را تسلیت گفتند؛ در بخشی از این پیام آمده است: این بانوی فرزندانی برومند، مجاهد و انقلابی تربیت کرد که در سپهر مقاومت و ظلم ستیزی ملت عظیم الشان ایران می درخشد و الگویی ماندگار و ارزشمند را برای زنان این سرزمین به ودیعت نهاده است.
مادر شهیدان لری گویینی در سیرجان آسمانی شد

منبع:ایرنـا
? مادر شهیدان لری گویینی در سیرجان آسمانی شد