لشکر قاسمیون بار دیگر به پا خواست/ این شهر بوی شهادت می‌دهد

کرمان – این روزها شهر کرمان حال و هوای دیگری به خود گرفته و میزبان هزاران نفر از دوستداران جبهه مقاومت به خصوص جوانانی شده که هدفشان ادامه راه سید الشهدای جبهه مقاومت است. فت فتو – گروه استان‌ها: همزمانی ایام فاطمیه و سالگرد شهادت شهید سلیمانی و پور جعفری از یک سو و از […]

کرمان – این روزها شهر کرمان حال و هوای دیگری به خود گرفته و میزبان هزاران نفر از دوستداران جبهه مقاومت به خصوص جوانانی شده که هدفشان ادامه راه سید الشهدای جبهه مقاومت است.

فت فتو – گروه استان‌ها: همزمانی ایام فاطمیه و سالگرد شهادت شهید سلیمانی و پور جعفری از یک سو و از سوی دیگر ارادت ویژه ای که شهید سلیمانی به حضرت فاطمه (س) داشت این روزها کرمان را فاطمیه کرده است.

لشکری بزرگ از ملیت‌های مختلف راه شهید حاج قاسم را ادامه می‌دهند

مردم از مناطق مختلف کشور و از کشورهای جبهه مقامت و گاه از کشورهایی مانند هند، آرژانتین و کانادا به گلزار شهدای کرمان می آیند و در گلزار شهدا و بیت الزهرا عزاداری می‌کنند، تعدادی از مردم در حرکتی خود جوش پای پیاده از هزاران کیلومتر دور تر به شوق حضور در گلزار شهدا، قدم در جاده گذاشته‌اند و جوانان عراقی این روزها در کنار جوانان ایرانی لشکری بزرگ نه فقط از جوانان ایرانی بلکه از ملیت‌های مختلف را تشکیل داده‌اند.

این لشکر نه تنها از باب نظامی دارای اهمیت است بلکه افکار این جوانان و اقشار مختلف مردم همان افکاری است که شهید حاج قاسم در وصیت نامه‌اش به مردم توصیه کرده بود.

این لشکر نه تنها از باب نظامی دارای اهمیت است بلکه افکار این جوانان و اقشار مختلف مردم همان افکاری است که شهید حاج قاسم در وصیت نامه‌اش به مردم توصیه کرده بود

نکته جالب توجه اینکه ورود گروه‌های مختلف مردمی همراه با عزاداری متناسب با ایام فاطمیه است، خانه حاج قاسم نیز که وقف عزاداری حضرت زهرا (س) شده نیز محلی برای حضور جوانان برای عزاداری است اما مسقف بودن این مکان موجب شده، پروتکل‌های ویژه ای برای حضور کنترل شده عزاداران اندیشیده شود.

بیشترین حضور مردم هم اکنون در گلزار شهدا و در جوار مرقد شهدای مقاومت و لشکر ۴۱ ثارالله انجام می‌شود که در این میان زیارت شهدای شاخص از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید مغفوری و شهید سیف الهی مورد توجه ویژه است.

اتباع کشورهای مختلف وقتی وارد گلزار شهدای کرمان می‌شوند و می‌بینند که مکان خاک سپاری سردار سلیمانی همانند دیگر شهدا ست و روی سنگ مقبره عنوان سرباز نوشته شده است تحت تأثیر ساده زیستی این شهید قرار می‌گیرند.

هم اکنون جوانان خادم با لباس بسیجی در حال آماده سازی محوطه گلزار شهدا هستند اما نکته جالب اینکه طی دو سال اخیر با وجود اپیدمی کرونا هیچ گاه این گلزار از وجود زائر خالی نبوده است و بسیاری از این حضورها مردمی و خودجوش بوده است.

از هر قشر و لباسی مردم در گلزار شهدا حضور دارند

از هر قشر و رنگ و لباسی می‌توان مردم را در این محوطه کوچک مشاهده کرد، مردم دلشان را با اخلاص و خلوص نیست شهید سلیمانی گره زده‌اند.

مردم کرمان که از شهید سلیمانی به اسم شهید حاج قاسم نام می‌برند هر یک سعی می‌کنند در دومین سالگرد شهادت این شهید کاری انجام دهند.

پرچم‌های سرخ رنگ انتقام بر فراز ارتفاعات کرمان

گلزار شهدای کرمان در دامنه کوه بزرگی با عنوان صاحب الزمان قرار گرفته است و پرچم‌های متعددی با رنگ قرمز با پیام انتقام از خون قاتلان شهید سلیمانی برافراشته شده است.

جوانان شهر چند روز قبل در حرکتی مردمی اقدام به پاکسازی جنگل بزرگ پردیسان که در دامنه کوه وجود دارد کرده‌اند. مسیر مشرف بر گلزار در دامنه کوه نیز به عنوان پیاده راهی که موکب‌های متعدد برای پذیرایی از زائران استقرار می‌یابند در نظر گرفته شده است.

برپایی موکب‌های مردمی در مسیر زائران

مسیر راهپیمایی زائران از گنبد جبلیه که از میان جنگل می‌گذرد و به گلزار شهدا ختم می‌شود هم هر چند دیر هنگام اما تا حدودی ساماندهی شده است و موکب‌هایی نیز در این مسیر در حال احداث است و قرار است از رفت و آمد خودروها در این مسیر طی روز برگزاری مراسم سالگرد جلوگیری شود.

مردم را از استان‌های مختلف کشور در این مکان مشاهده کرد و در میان آنها اتباع پاکستانی، هندی، افغانستانی، کشورهای عربی به خصوص عراق، لبنان و ترکیه نیز حضور دارند

سری به گلزار شهدای کرمان می زنیم، مردم سعی می‌کنند با رعایت فاصله اجتماعی اجتماعی در این مکان حضور یابند، نکته قابل توجه اینکه می‌توان مردم را از استان‌های مختلف کشور در این مکان مشاهده کرد و در میان آنها اتباع پاکستانی، هندی، افغانستانی، کشورهای عربی به خصوص عراق، لبنان و ترکیه نیز حضور دارند.

روز گذشته یکی از عده‌ای از اتباع آرژانتین نیز با طی هزاران کیلومتر خود را به گلزار شهدای کرمان رسانده بودند.

مردم پاکستان از شهید سلیمانی به عنوان مدافع مظلومان یاد می‌کنند

محمد اشرف یکی از اتباع پاکستان است که در گفتگو با مهر می‌گوید: مردم در پاکستان از شیعه و سنی مرید شهید سلیمانی هستند، ما در آنجا تصور می‌کردیم حاج قاسم سلیمانی فرمانده ای میدانی است که جان هزاران نفر انسان بیگناه را نجات داده است و از پیشرفت داعش جلوگیری کرد اما وقتی به کرمان آمدم و در روستای قنات ملک حضور یافتم و دیدم خانه پدری اش مسجد شد و خانه خودش در کرمان برای عزاداری اهل بیت (ع) وقف شده است سر تعظیم مقابل ساده زیستی او فرود آوردم.

وی می‌گوید: در قالب یک کاروان ۳۰ نفره به کرمان آمده‌ایم همچنین برادران هندی و افغانستانی را هم اینجا مشاهده کردیم، بسیاری از مردم پاکستان در جبهه مقاومت خود را هم رزم حاج قاسم می‌دانند. عاشقانه او رو دوست دارند.

این شهروند پاکستانی افزود: یک مساله در زمینه تفکرات حاج قاسم بسیار مهم است و آن اینکه هر کجا به انسانی مظلوم ظلم می‌شد او حضور داشت و از حق دفاع می‌کرد و این وظیفه همه مردم مسلمان است.

جوانان عراق انتقام خون شهدای مقاومت را می‌گیرند

ابراهیم البراتی یکی از جوانان اهل حله است که به همراه عده‌ای از جوانان عراقی از کربلا و بصره به کرمان آمده است و می‌گوید: مردم عراق امنیت خود را مدیون حاج قاسم هستند زیرا بسیاری از شهرهای در محاصره داعش را در حالی که سربازان فرار کرده بودند حاج قاسم و همرزمانش نجات دادند.

لشکر قاسمیون بار دیگر به پا خواست/ این شهر بوی شهادت می‌دهد

وی با اشاره به اینکه حشد الشعبی در عراق قدرت مند و هوشیار راه شهدا را ادامه می‌دهد، گفت: ما منتقمان خون حاج قاسم و المهندس هستیم و اجازه تداوم حضور آمریکایی‌ها در عراق نمی‌دهیم، این تروریست‌ها باید هر چه زودتر کشور ما را ترک کنند و اجازه نمی‌دهیم حرکت جبهه مقاومت و بیداری که بین جوانان برای مقابله با ظلم ایجاد شده است متوقف شود.

حزب الله در صف اول مقابله با اسرائیل حضور دارند

زهرا حسیب از جوانان لبنانی است که در گوشه از گلزار شهدای کرمان و زیر خیمه امام حسین با چشمانی اشک بار نشسته است و می‌گوید: امنیتی که ما در کنار مرزهای رژیم غاصب صهیونیستی داریم به دلیل تلاش‌های حاج قاسم است.

وی می‌گوید: حزب الله در لبنان زنده و هوشیار است چون همه اعضای حزب الله خود را ادامه دهنده راه شهید حاج قاسم و شهید عماد مغنیه می‌دانند و گوش به فرمان امام خامنه ای و سید حسن نصرالله هستیم.

وی گفت: اجازه پای مال شدن خون شهدا را نمی‌دهیم و استکبار، آمریکا و اسرائیل بدانند ما انتقالم خون شهدا را می‌گیریم.

این گوشه‌ای از دریای عمیق مکتب شهید سلیمانی است که در اذهان مردم در جبهه مقاومت ریشه دارد و راه شهید سلیمانی با حضور این سربازان که جزئی از لشکر قاسمیون هستند ادامه دارد.

در سطح شهر نیز موکب‌های مردمی برپا شده است و مردم و مسئولان شهر کرمان خود را برای پذیرایی از زائران آماده کرده‌اند.

کد خبر ۵۳۸۶۱۰۵
لشکر قاسمیون بار دیگر به پا خواست/ این شهر بوی شهادت می‌دهد

منبع: مــهر
? لشکر قاسمیون بار دیگر به پا خواست/ این شهر بوی شهادت می‌دهد