لزوم مطالبه جدی در خصوص حذف تصاویر قهرمان ملی کشور در پلتفرم‌های خارجی/ اپلیکیشن‌های خارجی حداقل حقوق شهروندی ملت ایران را رعایت نمی کنند

حسین جلالی گفت: امروزه بیش از ۷۰ درصد فضای مجازی ما در خدمت پلتفرم های خارجی است، آنها از امکانات ما استفاده می کنند در حالی که ما تصاویر و مطالبی را در خصوص قهرمان ملی کشورمان سپهبد شهید سلیمانی در این فضا منتشر کنیم، آن را حذف می‌کنند و ما در این زمینه باید […]

حسین جلالی گفت: امروزه بیش از ۷۰ درصد فضای مجازی ما در خدمت پلتفرم های خارجی است، آنها از امکانات ما استفاده می کنند در حالی که ما تصاویر و مطالبی را در خصوص قهرمان ملی کشورمان سپهبد شهید سلیمانی در این فضا منتشر کنیم، آن را حذف می‌کنند و ما در این زمینه باید مطالبه گری کنیم.

به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص اقدام پلتفرم های خارجی به ملت ایران با حذف تصاویر و نام قهرمان ملی کشورمان سپهبد شهید قاسم سلیمانی با طرح این سوال که شرط عملکرد پلتفرم های خارجی در کشور ما چیست، گفت: طرحی که تحت عنوان حمایت از کاربران فضای مجازی را مطرح کردیم در راستای همین مسائل بود که بسیاری در این زمینه جنجال بر پا کردند که می خواهند فضای مجازی را مسدود کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پلتفرم های خارجی در کشور ما از بستری که فراهم کرده ایم، بدون هیچ شرطی استفاده می کنند، اما حاضر نیستند که حداقل حقوق شهروندی ملت ایران را رعایت کنند؛ به این معنی که آنها از وسایل و امکانات که ما داریم، علیه خودمان استفاده می کنند و ما نمی توانیم آزادی بیان داشته باشیم؛ این چه عدالت و آزادی است؟

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حرف ما این است که اپلیکیشن های خارجی باید کشور ما دفتر داشته باشند، تصریح کرد: آنها باید در زمینه سرویس هایی که ما به آنها می دهیم، پاسخگو باشند؛ حتی اگر حق شهروندی ملت ایران ضایع شد و حساب بانکی افراد خالی شد، مردم بتوانند جایی این مهم را مطالبه کنند.

وی بیان کرد: وقتی ما می گوییم که این پلتفرم ها باید در ایران دفتر داشته باشند، می گویند که شما می خواهید آزادی را محدود کنید و این در حالی است که آن اپلیکیشن ها، چنگال در حلق ملت ایران فشرده اند و آنها از ما بهره کشی می کنند و ما نمی توانیم اعتراضی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی با اشاره به اینکه چندین بار صفحات من را به دلیل اینکه مطالبی در مورد شهید سلیمانی گذاشته ام حذف کرده اند، عنوان کرد: تمام اطلاعات و سرمایه من از بین رفت، در حالی که هیچ کس پاسخگو این مسئله نیست.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در طرح حمایت از کاربران فضای مجازی، در تلاش بودیم تا مسائل یاد شده را قانونمند کنیم که داد برخی بلند شد که می خواهند فضای مجازی را محدود و قطع کنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امروزه بیش از ۷۰ درصد فضای مجازی ما در خدمت پلتفرم های خارجی است، آنها از امکانات ما استفاده می کنند در حالی که ما تصاویر و مطالبی را در خصوص قهرمان ملی کشورمان سپهبد شهید سلیمانی در این فضا منتشر کنیم، آن را حذف می کنند و ما در این زمینه باید مطالبه گری کنیم.

انتهای پیام/
لزوم مطالبه جدی در خصوص حذف تصاویر قهرمان ملی کشور در پلتفرم‌های خارجی/ اپلیکیشن‌های خارجی حداقل حقوق شهروندی ملت ایران را رعایت نمی کنند

منبع: دانــا
? لزوم مطالبه جدی در خصوص حذف تصاویر قهرمان ملی کشور در پلتفرم‌های خارجی/ اپلیکیشن‌های خارجی حداقل حقوق شهروندی ملت ایران را رعایت نمی کنند