لزوم تلاش همگانی برای ارتقا مسئولیت اجتماعی و ترویج فرهنگ صلح

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: همه باید کمک کنیم تا مسئولیت‌پذیری اجتماعی ارتقا یافته و فرهنگ صلح و سازش و آموزش در جامعه رواج یابد. به گزارش فت فتو از کرمان، سیدمهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان امروز شنبه سوم مهرماه […]

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: همه باید کمک کنیم تا مسئولیت‌پذیری اجتماعی ارتقا یافته و فرهنگ صلح و سازش و آموزش در جامعه رواج یابد.

به گزارش فت فتو از کرمان، سیدمهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان امروز شنبه سوم مهرماه در نشست هم اندیشی با اهالی محله صنعتی کرمان بیان کرد: با توجه به تهاجمات غربی و از هم گسیختن مرزهای فرهنگی، تنهایی افراد در خانواده و جامعه امروز افزایش یافته و یک گسست عمیق بین اعضای خانواده ایجاد شده است. در حالیکه تأکید دین مبین اسلام بر همگرایی، انسجام و اتحاد است.

وی با تأکید بر اینکه باید به فرهنگ ارزشی امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش توجه شود، اظهارداشت: دشمنان همواره تلاش می‌کنند تا بی‌تفاوتی را در جامعه نهادینه سازی کنند، به همین جهت وظیفه ما این است که نگذاریم تنهایی‌ها رواج یابد و در این راستا می‌توان با تکیه بر جلب حمایت‌های مردمی که از مبانی اصلی جمهوری اسلامی ایران است، گام برداشت.

این مقام قضایی سپس با تأکید بر جلب مشارکت‌های مردمی گفت: نیاز است بسیاری از دعاوی و جرایم به وسیله خود مردم حل شود، به گونه‌ای که ابتدا زمینه‌های وقوع اختلاف و آسیب شناسایی و سپس با مشارکت مردم مرتفع شوند.

قویدل با اشاره به اینکه ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین در آیات و راویات بسیاری به صراحت بیان شده است، تصریح کرد: بر اساس سند تحول دستگاه قضایی، قوانین و اسناد بالادستی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که تأکید بر اجتماع محوری و جذب مشارکت‌های مردمی است، می‌توان ضمن راهبری گروه‌های مردمی، بسیجی و جهادی، شهردار محله‌ها، شورای اجتماعی، هیئت امنای مساجد و هیئات مذهبی، از ظرفیت آن‌ها جهت رفع مشکلات مردم و کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه نگاه کیفری صرف به دنبال سرکوب و مجازات فرد مجرم است، افزود: نباید اجازه دهیم به افراد برچسب بزه بخورد بلکه باید با اقدامات پیشگیرانه، اصلاح‌گرایانه و حمایتی از آن‌ها محافظت شده و جامعه را به سمت سلامت و امنیت سوق دهیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تأکید کرد: تلاش ما این است که با استفاده از همه ظرفیت‌ها و تکیه بر گروه‌های مردمی فرهنگ گذشت را ترویج دهیم و در این راستا برابر دستورالعمل‌های قوه‌قضاییه آمادگی خود جهت حمایت‌های معنوی از گروه‌های جهادی و مردمی را اعلام می‌داریم.

قویدل در پایان بیان کرد: ارتقا مسئولیت پذیری اجتماعی و ترویج فرهنگ صلح و سازش و آموزش در جامعه نیازمند همکاری و تلاش همگانی است و در این خصوص معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان آمادگی دارد آموزش‌های مختلف در زمینه خانواده، مهارت‌های زندگی، برنامه‌های کنترل خشم و مهارت تاب‌آوری را در محلات مختلف از جمله محله صنعتی ارائه کند.

انتهای پیام
لزوم تلاش همگانی برای ارتقا مسئولیت اجتماعی و ترویج فرهنگ صلح

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? لزوم تلاش همگانی برای ارتقا مسئولیت اجتماعی و ترویج فرهنگ صلح