لزوم تعیین تکلیف سریع خودروهای توقیفی مواد مخدر در کرمان

یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که در طول سال های گذشته مبارزه جدی با پدیده مواد مخدر انجام شده اما اثرگذاری مورد انتظار را نداشته است گفت: به منظور مبارزه اثربخش با پدیده مواد مخدر باید به سرباندها و اتاق های فکر قاچاق مواد مخدر ضربه زد.  به […]

یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که در طول سال های گذشته مبارزه جدی با پدیده مواد مخدر انجام شده اما اثرگذاری مورد انتظار را نداشته است گفت: به منظور مبارزه اثربخش با پدیده مواد مخدر باید به سرباندها و اتاق های فکر قاچاق مواد مخدر ضربه زد.

 به گزارش فت فتو یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: باید با تجمیع امکانات موجود و بکارگیری شیوه های نوین مبارزه ای، طرحی نو در مسیر مبارزه با مواد مخدر اجرایی کرد.

وی خاطربیان کرد: بار اصلی برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر بر دوش دستگها قضایی است زیرا سازمان های کاشف از جمله نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و … پس از شناسایی و دستگیری متهمان، آنها را به دستگاه قضایی واگذار می کنند و زحمت نگهداری، کنترل، آموزش و اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی آنها بر دوش دستگاه قضایی و سازمان ها زندانها خواهد بود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که در حال حاضر ۶۲ درصد از مددجویان زندان های استان کرمان به دلیل ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر در حال تحمل کیفر هستند، تصریح کرد: دستگاه قضایی امکان لازم برای ایجاد اشتغال مددجویان زندانها پس از آزادی را ندارد و این در حالی است که اشتغال زندانیان در جلوگیری از بازگشت آنها به زندان ها تاثیر به سزایی دارد.

موحد، لزوم همکاری تمامی نهادهای دست اندرکار به منظور اشتغال زایی برای مددجویان زندان ها و بازپروری آنها را یادآور شد و ادامه داد: راه اندازی اردوگاه کبوترخان به منظور توسعه حرفه آموزی و اشتغال مددجویان  اهمیت به سزایی دارد و باید پیگیری های لازم برای تکمیل این اردوگاه در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به این مطلب که بخش عمده ای از جرایم مواد مخدر به منظور کسب درآمدهای نامشروع انجام می شود، تصریح کرد: با فعال سازی کمیته های شناسایی اموال قاچاقچیان عمده مواد مخدر می توان تا حد بالایی با این پدیده برخوردهای اثرگذاری کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان در ادامه سخنان خود عنوان کرد: یکی از نگرانی های اصلی دستگاه قضایی استان کرمان این است که خودروهای توقیفی مرتبط با مواد مخدر به سرعت به فروش نمی رسند و این در حالی است که پیگیری های زیادی در سطح استانی و کشوری برای حل این موضوع انجام شده است.

موحد اظهارداشت: خودروهای توقیف شده در پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید هر چه سریعتر از وضعیت کنونی خارج شود و ستاد مبارزه با مواد مخدر باید در این زمینه تدابیر لازم را به کار گیرد.

انتهای پیام/امیرمنبع:آرمان
? لزوم تعیین تکلیف سریع خودروهای توقیفی مواد مخدر در کرمان