فیلم داستانی "مرجان" در دانشگاه هایتک ماهان رونمایی شد

فت فتو/کرمان فیلم داستانی “مرجان” به نویسندگی و کارگردانی ابوذر غفاری مقدم در سالن ۳۰۰ نفری مرکز همایش های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ماهان رونمایی شد. ابوذر غفاری مقدم کارگردان فیلم و کارمند دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته درخصوص داستان فیلم گفت: داستان فیلم “مرجان” برگرفته از ماجرای واقعی است […]

فت فتو/کرمان فیلم داستانی “مرجان” به نویسندگی و کارگردانی ابوذر غفاری مقدم در سالن ۳۰۰ نفری مرکز همایش های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ماهان رونمایی شد.

ابوذر غفاری مقدم کارگردان فیلم و کارمند دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته درخصوص داستان فیلم گفت: داستان فیلم “مرجان” برگرفته از ماجرای واقعی است که به آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، فقر، ازدواج اجباری، طلاق و قتل می پردازد.

وی افزود: این فیلم ۳۵ دقیقه ای در شهداد و کرمان به تهیه کنندگی رضا قربانی تصویربرداری شده است.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری فت فتو، در این فیلم علیرضا ضیائی به عنوان تدوینگر و تصویربردار، علی نقیب پور دستیار کارگردان و بازیگردان، حمیدرضا خانی صدابردار، علی احمدی طراح و اجرای گریم همکاری داشتند.

مرجان جرنگیده، علی نقیب پور، محمدرضا کریمی، رضاقربانی،عباس پورمیرزایی، نزهت دامیار، نرگس اسماعیلی، علی افتخاری، سیدعلی حسینی و یسنا پورجوپاری و تعدادی از بازیگران به ایفای نقش پرداختند.

در آیین اکران فیلم داستانی مرجان امام جمعه ماهان پرداختن به آسیب های اجتماعی از زبان هنر را مفید و موثر توصیف کرد.

حجت الاسلام مختارآبادی با تاکید بر شناخت و برنامه ریزی دقیق برای مرتفع کردن آسیب های اجتماعی از ساخت فیلم داستانی مرجان با محور آسیب های اجتماعی تشکر کرد.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته نیز با اشاره به نگاه همه جانبه به جامعه گفت: روایتگری داستان زندگی کسانی که جز خدا کسی را ندارند، در خلوت خویش فرورفته اند و گوش شنوایی برای شنیدن دردهای آنها نیست؛ خداپسندانه و بسیار با ارزش است.

عباس تقی زاده افزود: چنین سوژه هایی با زبان تصویر، جان  می گیرند و با قدرتی که کارگردان به آنها می بخشد زندگی شان شنیدنی و دیدنی می شود آنچنان که وجدان ها را بیدار می کند تا با نگاهی ژرف تر به درون جامعه بنگریم و نسبت به دردها و آسیب های اجتماعی بینا و حساس باشیم.

وی با بیان اینکه هنر اگر روح یک جامعه را بیدار نکند و آن را دچار تخدیر و بی حسی کند از ذات و ریشه اش دور شده است، گفت: فیلم داستانی “مرجان” نه تنها تلنگر که شلاقی است بر بی خیالی و ندیدن های ما؛ تا در پَسِ دنیایی که روز به روز ویترینی تر و خوش رنگ و روتر می شود زخم ها و رنج ها را کشف کنیم.

تقی زاده اظهار  کرد: فیلم “مرجان” گوشه ای از تصویر رنج و دردی است که همچنان آن دردها و رنج ها در حال تکثیر هستند. “مرجان” کوشیده است چراغ روشنی بر تاریکی هایی باشد که گاه در پوشش دلسوزی؛ جذابیت و خیرخواهی کاذب  پیدا می کنند.

وی افزود: کنار زدن چنین پوشش هایی به جسارت آگاهانه و حسگرهایی نیاز دارد که ابوذر غفاری از عهده آن برآمده است.

برپایه این گزارش در این آیین از عوامل و بازیگران فیلم داستانی مرجان با اهدای لوح سپاس از سوی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و عبدالرضا میرحبیبی رئیس انجمن سینمای جوان استان کرمان تقدیر شد.

انتهای پیام
فیلم داستانی "مرجان" در دانشگاه هایتک ماهان رونمایی شد

منبع: ایـسنا
? فیلم داستانی "مرجان" در دانشگاه هایتک ماهان رونمایی شد