کل اخبار 34901 اخبار امروز : 21
 • تاریخ : جمعه - ۱۰ - تیر - ۱۴۰۱
 • برابر با : Friday - 1 - July - 2022
 • ساعت :

  فرهنگیان و دانش آموزان سربازان اصلی جبهه نظام هستند

  کرمان(فت فتو) – مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در یادواره ۹۲ شهید دانش‌آموز و فرهنگی شرق استان گفت جبهه فرهنگی بزرگترین جبهه نظام است که فرهنگیان و دانش آموزان از سربازان اصلی آن هستند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در یادواره ۹۲ […]

  کرمان(فت فتو) – مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در یادواره ۹۲ شهید دانش‌آموز و فرهنگی شرق استان گفت جبهه فرهنگی بزرگترین جبهه نظام است که فرهنگیان و دانش آموزان از سربازان اصلی آن هستند.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در یادواره ۹۲ شهید دانش آموز و فرهنگی شرق استان و گرامیداشت یاد و خاطره ۱۱ هزار دانش آموز و همکار فرهنگی جانباخته زلزله بم، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش ۳۶ هزار شهید دانش آموز و دو هزار و ۶۵۷ شهید فرهنگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

  وی با اشاره به وجود یک هزار و ۳۱۹ شهید دانش آموز و ۲۳۲ شهید فرهنگی در آموزش و پرورش استان گفت: شهدای فرهنگی و دانش آموز، ساحت تعلیم و تربیت را به آسمان مقدس شهادت پیوند دادند تا عزت، اقتدار و امنیت کشور و دستاورد های والای انقلاب را با نثار خون پاک خود تضمین کنند.

  اسکندری نسب با بیان اینکه شهید، والاترین نشان بر پیکر هستی و شهادت زیباترین غزلی است که از لب های سرخ حقیقت می تراود، اظهار کرد: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و آشنایی نسل جدید با آرمان‌های انقلاب و تجدید بیعت با ولایت‌ فقیه از اهداف برگزاری یادواره‌های شهدا است.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: شهدای دانش‌آموز ما از مظلوم‌ترین و مقرب‌ترین شهدای انقلاب هستند چرا که با سنین بسیار کم، فراغت و آسایش کودکانه خود را کنار گذاشته و وارد عرصه دفاع از میهن شدند.

  اسکندری نسب با بیان اینکه امروز آسیب فرهنگی، تهدید جدی انقلاب اسلامی است و دشمن تلاش می‌کند نسل جوان را از اعتقادات و مبانی فرهنگ اسلام دور کند، گفت: ازاین‌رو ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، نسل جوان و نوجوان را در برابر تهدیدهای دشمنان بیمه می‌کند.

  وی خاطرنشان کرد: مهمترین مؤلفه قدرت هر کشور، قدرت فرهنگی‌ است که فرهنگ ایثار و شهادت در مرکز ثقل این قدرت فرهنگی است.

  اسکندری نسب افزود: وجه تمایز قدرت جمهوری اسلامی ایران با تمام ابرقدرت‌های دنیا تکیه بر همین قدرت فرهنگی‌ است و آن‌چه می‌تواند به انقلاب اسلامی ایران استمرار بدهد و استقلال، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مقابل استکبار جهانی را حفظ کند، قدرت فرهنگی‌ است.

  وی خاطر نشان کرد: آنچه شهید سلیمانی را تبدیل به اسطوره کرده، فرهنگ ایثار و شهادت در وجود وی بود و البته همه شهدا و خانواده بزرگ سپاه و بسیج در عرصه‌های مختلف این فرهنگ را در وجود خود دارند و امروز دشمن همین نقطه ثقل فرهنگی را هدف و نشانه گرفته است.

  اسکندری نسب تاکید کرد: ما باید هوشیار و بیدار باشیم، باید تلاش و جهاد کنیم و برنامه‌ریزی داشته باشیم چرا که بالاترین مسئولیت و مأموریت ما حفظ همین فرهنگ است و فرق هم نمی‌کند در چه دستگاهی کار می‌کنیم.

  اسکندری نسب گفت: آموزش و پرورش به عنوان مهمترین و بالاترین دستگاه فرهنگی کشور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان مهمترین مأموریت خود تعریف کرده و بدون شک برنامه‌های متعددی را طراحی کردیم.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدا در تمامی مدارس با همین نیت و عنوان صورت می گیرد و اگر قرار است این فرهنگ را توسعه بدهیم، باید تاریخ گذشته را به خودمان یادآوری کنیم و فراموش نکنیم دیروز ما کجا بودیم و چه کسانی کنار دست ما شهید شدند و امروز چه مسئولیتی در مقابل آن‌ها داریم.

  اسکندری نسب گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: جوان‌های امروز به مراتب از جوان‌های اول انقلاب برای دفاع از آرمان‌ها آماده‌تر هستند، و نشانه آن هم میدان‌های مقاومت در آن سوی مرزها و شهید علی لندی است.

  وی خاطر نشان کرد: جبهه فرهنگی بزرگترین جبهه نظام در برابر استکبار جهانی است که سربازان اصلی آن فرهنگیان و دانش آموزان هستند، باید قدردان خانواده‌های شهدا باشیم و در مقابل‌شان تعظیم کنیم. این لازمه ورود به عرصه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و باید تلاش کنیم برای تداوم راه شهیدان سیره و رفتار شهدا در زندگی ما تجلی پیدا کند.

  اسکندری نسب گفت: رفتارهای عجیب شهید سلیمانی انسان را واقعا متحول می‌کند؛ رفتارش با سربازان، با مردم، با دانش‌آموزان، کودکان و نوجوانان و با نوزادان و رابطه او با خدای خودش و رابطه‌اش با ولی فقیه. وی در عمل به ما فرهنگ ولایت‌پذیری، تکلیف‌مداری، از خود و نفس و خانواده و مال و زر و زیور دنیا گذشتن و همه خواسته‌های نفسانی را زیر پا له کردن را ثابت کرد.

  مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه شهید سلیمانی یک اسم نیست‌، یک مکتب و یک مدرسه درس‌آموز است، گفت: جوهره این مکتب مقاومت و ایستادگی و دینداری و ولایتمداری است و همین دو ویژگی ایران اسلامی را در بالاترین مرتبه و اقتدار خودش قرار داده که در مکتب شهید سلیمانی است.

  اسکندری نسب تاکید کرد: دانش‌آموزان باید سبک زندگی وی را مطالعه کنند.
  فرهنگیان و دانش آموزان سربازان اصلی جبهه نظام هستند

  منبع: پــانا
  ? فرهنگیان و دانش آموزان سربازان اصلی جبهه نظام هستند

  نوشته های مشابه

  کرونا پایان نیافته، بلکه مهار و کنترل شده است
  9 - تیر - 1401

  کرونا پایان نیافته، بلکه مهار و کنترل شده است

  کرمان (فت فتو) – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در جلسه ستاد کرونا با تاکید بر اینکه کرونا به هیچ وجه پایان نیافته اظهار کرد به هیچ وجه پایان کرونا اعلام نشده و کرونا هنوز ادامه دارد، اما با اقدامات خوب صورت گرفته این ویروس در کشور مهار و کنترل شده است و […]

  آیین پایانی مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی استان کرمان برگزار شد
  9 - تیر - 1401

  آیین پایانی مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی استان کرمان برگزار شد

  کرمان (فت فتو) – آیین پایانی مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی استان کرمان یادواره شهید ابراهیم هادی در مجتمع ورزشی سعادت کرمان برگزار شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی از پنجم […]

  ادای احترام جمعی از بانوان فرهنگی ورزشکار استان کرمان ‌‌به مقام شهید سلیمانی
  9 - تیر - 1401

  ادای احترام جمعی از بانوان فرهنگی ورزشکار استان کرمان ‌‌به مقام شهید سلیمانی

  کرمان (فت فتو) – جمعی از بانوان فرهنگی ورزشکار استان کرمان در حاشیه مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی استان با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شهیدان سلیمانی، حسین پورجعفری، شهید شیخ علی ایرانمنش مدیر کل شهید آموزش و پرورش استان، شهید معلم تربیت بدنی حمید رضا ضیا علی نصب و دیگر شهدا ادای احترام […]

  غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با همکاری کانون‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی
  9 - تیر - 1401

  غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با همکاری کانون‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی

  کرمان (فت فتو) – معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت غنی سازی اوقات فراغت در کمک به ارتقا و رشد همه جانبه شخصیت دانش‌آموزان و استمرار فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در ایام تابستان بسیار موثر است. حجت الاسلام سید اصغر سادات حسینی در حاشیه اجلاسیه معاونین پرورشی و فرهنگی […]

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا