فرماندار رفسنجان: کانون فکری کودکان، رسالت کشف استعدادها را دارد

کرمان – فت فتو – فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه یکی از فرزندان این شهرستان با کشف استعداد در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نخبه رشته نجوم شده است؛ از خانواده ها خواست به این کانون ها که رسالت کشف استعدادهای کودکان را دارند مراجعه و کودک خود را به آنها بسپارند.

به گزارش فت فتو، مجید فصیحی هرندی در این آئین دیدار با ستاره های شهر در رفسنجان، وجود نیروهای انسانی ارزشمند دارای علم و دانش را از موهبات الهی بیان کرد و افزود: نیروی انسانی متفکر در هر کشوری مایه ترقی و توسعه آن کشور است.

وی بیان کرد: بهتر است دولت بستری برای نگهداشتن نبوغ و نخبگان افراد فراهم سازد زیرا مهاجرت نخبگان به کشورهای پیشرفته، همواره بر عمق فاجعه، شکاف و فاصله طبقاتی می ‏افزاید.

وی تصریح کرد: در رفسنجان فضاها و مجموعه های مدرن و پیشرفته در حوزه های ورزشی، فرهنگی، بهداشتی و آموزشی در حال احداث است و نیروهای متفکر برای اداره و مدیریت آن ها نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: ستوده فر از نخبگانی است که به همت والدینش در سن کودکی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراجعه کرد و از همان زمان استعداد او در نجوم کشف شد و پرورش یافت.

فصیحی هرندی بیان کرد: او با اشتیاق مراحل تحصیل را پشت سر گذاشت و با رفتن به خارج از کشور می خواهد افراد علمی را در مجموعه خود بیاورد تا با تبادل نظرات علمی به رشد و توسعه کشور کمک شود.

مدیر جهاد دانشگاهی رفسنجان نیز گفت: امیرحسین ستوده ستاره راهنما و زینت بخش آسمان ایران است که ظلمت تاریکی آسمان را با نورش می شکند.

زهرا رسایی افزود: امروز به وجود این جوان رفسنجانی افتخار می کنیم که با ترقی کردن و همراهی کردن جوانان نخبه و دارای علم می خواهد پرچم ایران را با غرور در جهان برافراشته کند.

امیرحسین ستوده فر نیز گفت: مشوقان اصلی پیشرفت و ترقی ام والدین هستند.

وی که ورزش دوچرخه سواری را دوست دارد افزود: من از ۶ سالگی به آسمان و ستاره ها علاقمند شدم و با کمک والدینم به کانون پرورش فکریی کودکان و نوجوانان رفتم و از آنجا با کشف استعدادهایم در رشته نجوم موجبات رشد استعدادیم فراهم شد.

عصر امروز دوشنبه جمعی از مسئولان شهرستان رفسنجان در برنامه ای تحت عنوان دیدار با ستاره های شهر، به منزل امیرحسن ستوده فر جوان رفسنجانی، عضو ملی نخبگان، دارای مدرک طلای کشوری و مدال نقره جهانی المپیاد نجوم و اخترفیزیک و عنوان ستاره شهر رفسنجان رفتند و از وی تجلیل به عمل آوردند.

این جوان و عضو ملی بنیاد نخبگان که در سال ۹۵ طلای کشوری المپیاد نجوم و اختر و در سال ۹۶ هم مدال نقره جهانی همین رشته را کسب کرد با هدف خدمت به جامعه، قرار است ترم بهمن امسال با اتمام دوره کارشناسی در دانشگاه صنعتی شریف به خارج اعزام شود و پس از کسب اندوخته های علمی به ایران برگردد.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.
فرماندار رفسنجان: کانون فکری کودکان، رسالت کشف استعدادها را دارد

منبع:ایرنـا
💬 فرماندار رفسنجان: کانون فکری کودکان، رسالت کشف استعدادها را دارد