فرصت‌های همدلی جوانان مسجدی سیرجان در بحران کرونا

جوانان فعال در مسجد حضرت علی‌اکبر (ع) شهرک نصر سیرجان در بحران کرونا فرصتی برای همدلی و مهربانی ایجاد کردند. به گزارش فت فتو از سیرجان، مسجد و حسینیه علی‌اکبر (ع) در حاشیه شهر سیرجان در شهرک نصر، هنوز از نظر ساختمانی تکمیل نشده و نیمه‌ساز است اما به همت جوانان در زمینه‌های مختلف فعالیت […]


جوانان فعال در مسجد حضرت علی‌اکبر (ع) شهرک نصر سیرجان در بحران کرونا فرصتی برای همدلی و مهربانی ایجاد کردند.

به گزارش فت فتو از سیرجان، مسجد و حسینیه علی‌اکبر (ع) در حاشیه شهر سیرجان در شهرک نصر، هنوز از نظر ساختمانی تکمیل نشده و نیمه‌ساز است اما به همت جوانان در زمینه‌های مختلف فعالیت دارد و امروز هم محل توزیع کمک‌های مؤمنانه به نیازمندان است.

در همین زمینه  سیدجلال حسینی امام جماعت این مسجد در گفت‌وگو با فت فتو اظهار داشت:  حدود ۴۰ نفر از جوانان، گرداننده امور این مسجد هستند و جمع‌آوری کمک‌ها و بسته‌بندی بسته‌های معیشتی برای توزیع بین آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا کار آنان است.

وی گفت: کارهای گروهی همانند تمسک به سیره شهدا و نوشتن کتاب از زندگی شهدا از جمله شهید موسوی، فعالیت در فضای مجازی با هدف دستیابی به ارزش‌های اسلامی، تمسک به شهدا و دوره‌های آموزشی در بخش صنعتی برای اشتغال آنان و نمازهای جماعت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مسجد برگزار می‌شود.

 

حسینی یکی از راهکارهای مقابله با دشمن در جنگ نرم، مسلح کردن جوانان به سلاح بصیرت و تقوا خواند و عنوان کرد: مساجد بستر مناسبی برای تربیت جوانان متعهد و انقلابی است.

وی افزود: پس از مدت‌ها شاهد بودیم بحران کرونا در کنار تمام تهدیدها و آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و روحی‌ که برای ما داشت، سبب ایجاد فرصت‌های تربیتی نیزشد و این جوانان به میدان مقابله با این ویروس و نیز رزمایش کمک مؤمنانه آمدند و فعال شدند.

امام جماعت مسجد حضرت علی‌اکبر (ع) شهرک نصر سیرجان تصریح کرد: همه بسته‌های معیشتی تهیه شده با کمک‌های مردمی بوده و هر بسته معیشتی شامل برنج، گوشت یا مرغ، رب گوجه، حبوبات، ماکارونی، قند یا شکر است که ارزش هر بسته، میانگین حدود ۲۵۰ هزار تومان است.

 

 

رزمایش‌های مسجدمحوری از جایگاه خوبی برخوردار است

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه سیرجان هم در این زمینه گفت: جوانان ما در مساجد فعال هستند و فصلی جدید را در حیات مجدد مساجد برای ورود به عرصۀ اجتماع و پیوند آن با اقشار مردم گشودند.

وی افزود: مسجد با کارکردهای مختلف و تأثیرگذار در میان جامعه به‌عنوان قوی‌ترین و بنیادی‌ترین نهاد عبادی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی منشأ برکات فراوان و چشم‌گیری بوده است.

حسینی اظهار داشت: در مقطع کنونی باید به دغدغه‌های نسل جوان و بچه‌های مسجد رسیدگی شود و از جوانان مسجدی در این حوزه حمایت کرد و این رزمایش‌های مسجدمحوری از جایگاه خوبی برخوردار است.

 

مساجد محور خدمات‌رسانی به مردم نیازمند و کمک به جبهه سلامت

پوریا خراسانی از جوانان فعال در این مسجد می‌گوید: اگرچه در این ایام و با شیوع کرونا، نماز جماعات مساجد تعطیل شده است، اما اهالی این مسجد معتقدند که مسجد، فقط برای جماعت و برگزاری دعا و مراسمات مذهبی نیست، بلکه مرکز مهم امورات زندگی در جامعه اسلامی است و نماز جماعت هم داریم.

مهدی اسکندری یکی  دیگر از جوانان گفت: ضرورت دارد که هر مسجدی در اقدامی خودجوش و کاملا مردمی، اقدام به تهیه و توزیع اقلام مصرفی برای خانوارهای آبرومند آسیب دیده از کرونا داشته باشد.

ابوالفضل توفیق دیگر جوان مسجدی هم افزود: از ابتدای تشکیل حکومت اسلامی، مساجد به‌عنوان ملجأ و پناهگاه مردم و مسلمانان بوده و هستند و محور خدمات‌رسانی به مردم نیازمند و کمک به جبهه سلامت و درمان شده‌اند.

گفتنی است در شهرستان سیرجان بیش از ۲۵۰ مسجد وجود دارد که افزون بر ۷۰ درصد از این مساجد دارای کانون‌های فعالیت های فرهنگی و قرآنی هستند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۵/ق

فرصت‌های همدلی جوانان مسجدی سیرجان در بحران کرونا

منبع:فــارس
? فرصت‌های همدلی جوانان مسجدی سیرجان در بحران کرونا