ظرفیت واکسیناسیون کرونا در کرمان بیشتر از تقاضا است

کرمان – فت فتو – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ظرفیت انجام واکسیناسیون کرونا در این استان بیش‌تر از تقاضا و مراجعه کنندگان است و منع و محدودیتی برای پذیرش افراد نداریم. به گزارش فت فتو، حمیدرضا رشیدی‌نژاد روز شنبه در ستاد پیشگیری از کرونا استان کرمان افزود: در رابطه با واکسیناسیون کرونا در جوامع […]

کرمان – فت فتو – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ظرفیت انجام واکسیناسیون کرونا در این استان بیش‌تر از تقاضا و مراجعه کنندگان است و منع و محدودیتی برای پذیرش افراد نداریم.

به گزارش فت فتو، حمیدرضا رشیدی‌نژاد روز شنبه در ستاد پیشگیری از کرونا استان کرمان افزود: در رابطه با واکسیناسیون کرونا در جوامع هدف و مشاغل به تقاضاها پاسخ داده شده و مشکلی برای واکسیناسیون در این استان وجود ندارد.

وی تاکید کرد: مردم تزریق واکسن کرونا را در اولویت قرار دهند و ثابت شده یکی از راه های جلوگیری از مرگ و میر و بدحال شدن افراد در بیماری کووید ۱۹ واکسن است که ریسک بیماری را کاهش می دهد.

میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کرمان باید بهبود یابد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به کاهش سن واکسیناسیون کرونا در این استان تصریح کرد: از شب گذشته سامانه ثبت نام برای افراد تا ۲۲ سال (متولد ۱۳۷۸)، فعال شده و این افراد می توانند ضمن ثبت نام، واکسن دریافت کنند در عین حال به مراکز اعلام شده در صورت خلوت بودن، واکسن افرادی که ثبت نام نکرده اند نیز تزریق شود.

وی اظهار داشت: روند بیماری در پیک پنجم در کشور و استان کرمان کاهش پیدا کرده و بستری بیماران کرونایی با کاهش ۵۰ درصدی به یک هزار نفر رسیده است که ۵۵ درصد قطعی و مابقی با تشخیص بالینی هم اکنون در بیمارستان های این استان بستری هستند.

رشیدی نژاد با بیان اینکه آمار بیماران سرپایی مبتلا به کرونا و افراد فوت شده روند نزولی دارد اظهار داشت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کرمان حدود ۳۹ تا ۴۲ درصد است که باید حتما بهبود یابد و اصناف و دستگاه های اجرایی باید نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی را  در مورد زیر مجموعه های خود جدی تر انجام دهند.

وی افزود: بیشترین شدت بیماری کووید ۱۹ در موج اخیر بود و انتظار داریم با انجام واکسیناسیون بیشتر و همچنین رعایت پروتکل ها شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تاکنون ۵۰ درصد از جامعه هدف بالای ۱۸ سال در این استان یک نوبت واکسن کرونا و ۲۵ درصد نیز نوبت دوم را دریافت کرده اند.

۸۶۴ نفر از کرمان ثبت نام قطعی راهپیمایی اربعین را انجام داده اند 

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز گفت: یک هزار و ۹۶ نفر سهمیه راهپیمایی اربعین برای استان کرمان تخصیص داده شد که سه هزار و ۵۷۸ نفر در سامانه ثبت نام کرده و ثبت نام یک هزار و ۱۳۶ نفر تایید شده است و تاکنون ۸۶۴ نفر ثبت نام خود را قطعی و گذرنامه برای صدور ویزا ارائه کرده اند که از امروز تحویل ویزاها آغاز می شود.

حمید شمس الدینی افزود: تعداد ۲۲۶ نفر از سهمیه راهپیمایی اربعین خالی مانده که اگر تا فردا پر نشود، این سهمیه به استان های دیگر اضافه خواهد شد و تعداد ۶۳۶ نفر نیز سهمیه برای مواکب و امور اجرایی به استان کرمان اختصاص داده شده که کارهای مربوط به اعزام آنها از تهران انجام می شود.

وی بیان کرد: طی مکاتباتی با مسئولان هواپیمایی ماهان درخواست کردیم که پرواز به عراق از فرودگاه استان کرمان انجام شود و اگر این مسئله امکان پذیر نبود، زائران کرمانی باید به نزدیکترین فرودگاه استان های همجوار مراجعه کنند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان اظهار داشت: پرواز زائران در مرحله رفت به صورت هوایی است، اما برگشت به صورت زمینی امکانپذیر است و ارائه آزمایش pcr کرونا با هزینه ۳۸۵ هزار تومان، ۷۲ ساعت قبل از پرواز الزامی است و در مرحله برگشت نیز دانشگاه علوم پزشکی کرمان این آزمایش را به صورت رایگان انجام می دهد.

وی تصریح کرد: در رابطه با پیاده روی جاماندگان اربعین نیز فرمانداران با رعایت رنگ بندی اقدامات لازم را انجام دهند.
ظرفیت واکسیناسیون کرونا در کرمان بیشتر از تقاضا است

منبع:ایرنـا
? ظرفیت واکسیناسیون کرونا در کرمان بیشتر از تقاضا است