طرح مدیریت هوشمند کرونا از آذر

استاندار کرمان: در اجرای طرح مدیریت هوشمند از ابتدای آذر ،رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسیناسیون با جدیت پیگیری می شود.  به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان؛علی زینی‌وند در یکصد و هفتمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با  کرونا گفت: در این طرح برای همه گروه‌ها دستورالعمل های خاصی دیده شده و […]

استاندار کرمان: در اجرای طرح مدیریت هوشمند از ابتدای آذر ،رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسیناسیون با جدیت پیگیری می شود.

 به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان؛علی زینی‌وند در یکصد و هفتمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با  کرونا گفت: در این طرح برای همه گروه‌ها دستورالعمل های خاصی دیده شده و مبنای آن نیز واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
وی  افزود: یکی از دستورالعمل‌های این طرح، لزوم آزمایش پی‌سی‌آر 15 روزه برای کارمندانی است که واکسن تزریق نکرده‌اند، و حضورشان در محل کار ممنوع شده و کسر حقوق و معرفی به هیات تخفات را دارد.

استاندار کرمان با تاکید بر اجرای طرح شهید سلیمانی  در راستای مقابله با کرونا در استان افزود :عادی انگاری و رعایت نکردن شیوه نامه ها احتمال ورود به موج ششم را در استان افزایش می دهد .

وی با اشاره به مخالف بودن برخی افراد با واکسیناسیون کرونا از صدا وسیما /حوزه های علمیه و مساجد خواست زمینه ر ا برا ی بر گزاری مناظره بین موافقان ومخالفان واکسن کرونا با حضور متخصصان فراهم کنند .

استاندار کرمان با اشاره به روند افزایشی کرونا در استانهای همجوار استان کرمان خاطر نشان کرد: سهل انگاری در این زمینه خطر ورود به موج ششم کرونا در استان را بالا می برد .

زینی وند با  گرامیداشت سالگرد شهادت سردا شهید حاج قاسم سلیمانی واحتمال افزایش تعداد زائران استان از مسئولان خواست تمهیدات لازم برای کنترل و رعایت دستور العمل های بهداشتی را  اتخاذ کنند.

وی تاکید کرد: برای حضور زوار در بیت الزهرا و گلزار شهدای کرمان ناظران بهداشتی حضور مراقبتی داشته باشند.

تغییر وضع شهرهای آبی به زرد و نارنجی

حسین شمس‌الدینی مدیرکل دفتر امنیتی انتظامی استانداری کرمان نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در دو شهرستان زرند و شهربابک گفت: شهرستان‌های کرمان، سیرجان، رفسنجان و نرماشیر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی فاریاب را تنها شهرستان آبی در استان کرمان را اعلام کرد و افزود: 16 شهرستان دیگر استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان  هم با اشاره به واکسیناسیون نوبت اول 79 درصد از جمعیت هدف در استان کرمان افزود: در شرق و جنوب استان هم‌طراز با استان‌های پیشرو نیستیم، اما در مجموع 58 درصد جمعیت استان کرمان نوبت اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

 

دانلود

کد ویدیو
طرح مدیریت هوشمند کرونا از آذر

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? طرح مدیریت هوشمند کرونا از آذر