طرح عمده مشکلات مردم کرمان در دیدار نمایندگان با رئیس‌جمهور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از دیدار نمایندگان چهار استان کشور از جمله کرمان با رئیس جمهور خبر داد. به گزارش فت فتو از کرمان، محمدمهدی زاهدی از دیدار نمایندگان چهار استان کشور از جمله کرمان با رئیس جمهور خبر داد و اظهار داشت:  در این نشست، نمایندگان استان‌های کرمان، یزد، […]


نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از دیدار نمایندگان چهار استان کشور از جمله کرمان با رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش فت فتو از کرمان، محمدمهدی زاهدی از دیدار نمایندگان چهار استان کشور از جمله کرمان با رئیس جمهور خبر داد و اظهار داشت:  در این نشست، نمایندگان استان‌های کرمان، یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان حضور داشتند و مسایل و مشکلات حوزه‌های انتخابیه خود را بیان کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این دیدار از مشکلات ملی و استانی به‌ویژه کرمان و راور سخن به میان آورد و تصریح کرد: آب، اتباع بیگانه و راه عمده مشکلات مردم کرمان هستند، محورهای کرمان _ راور به دیهوک، کرمان _کوهپایه و کرمان _ شهداد خطر آفرین بوده و نیاز جدی و فوری دارند تا تعیین تکلیف شوند.

وی اضافه کرد: مباحث گردشگری و تسهیلات بانکی نیز دارای اهمیت زیادی هستند، ارز ۴۲۰۰ تومانی دیگر وجود ندارد و تولیدکنندگان مواد اولیه را با چند برابر قیمت می‌خرند، با این وضعیت، باید سقف تسهیلات را بالا ببریم تا تولید کننده ضرر نکند اما دستان استان بسته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، همصدا با استاندار کرمان و نمایندگان دیگر استان‌ها، از کوتاهی دولت در زمینه حقوق‌های دولتی معادن انتقاد کرد و گفت: کرمان هزاران میلیارد تومان به خزانه واریز کرده اما سهم ۱۵ یا ۲۰ درصدی خود را دریافت نکرده است، این موضوع باعث خسارت زیاد به استان پهناور کرمان شده است.

وی به تبصره ۵ ماده ۱۴ قانون معادن اشاره داشت و خاطرنشان کرد: سال گذشته اختیارات را از شورای معادن استان‌ها گرفته و به شورای معادن واگذار کردند که استان‌ها دچار ضرر و زیان جدی شده‌اند، رییس جمهور نیز در جمع‌بندی سخنان خود به بازگشت آن به استان‌ها تاکید کرد.

زاهدی انتقال آب خلیج فارس به کرمان را برای مصرف عمومی لازم و حیاتی خواند و تصریح کرد: این آب تا سرچشمه در رفسنجان آمده است، از رئیس جمهور درخواست داریم توصیه‌های لازم را جهت تامین هزینه به سازمان برنامه و بودجه داشته باشد. 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به موضوع مهاجرت نخبگان اشاره داشت و با تاکید بر اینکه، این موضوع زنگ خطر جدی برای کشور است، بیان کرد: مهاجرت دانشگاهیان و اعضای فعال شرکت‌های دانش‌بنیان سیر صعودی داشته، اگر نتوانیم برنامه‌های خود را برای مقابله با این پدیده داشته باشیم، سال‌های آینده در تولید علم و فناوری دچار مشکل خواهیم شد.

وی از تمرکز حساب‌های شرکت‌های دولتی در تهران انتقاد کرد و گفت: این حساب‌ها قانونا باید در استان‌ها باشند، رئیس جمهور نیز با انتقال آنها موافقت کرد.

زاهدی گفت: روستاهایی در حاشیه شهر کرمان داریم که ظرفیت آن را دارند تا به شهر ارتقا یابند و مستقل شوند، باید شرایط آن را فراهم کرد.

وی عنوان داشت: با توجه به وسعت استان، درخواست کردیم سفر رییس جمهور به کرمان دو روز طول بکشد و همه نمایندگان نیز آن را امضا کردیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، پیرامون حقوق بازنشستگان و رتبه‌بندی فرهنگیان نیز مطالبی بیان و بر تحقق هر چه سریع‌تر آن، تاکید کرد.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق

طرح عمده مشکلات مردم کرمان در دیدار نمایندگان با رئیس‌جمهور

منبع: فــارس
? طرح عمده مشکلات مردم کرمان در دیدار نمایندگان با رئیس‌جمهور