طرح راهداری زمستانی در جنوب کرمان آغاز شد

فت فتو/کرمان معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: طرح راهداری زمستانی از امروز در جنوب استان کرمان آغاز شد و تا فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد. “حمید رضایی” عصر ۱۹ آبان ماه در حاشیه آغاز این طرح اظهار کرد: طرح راهداری زمستانی جنوب با هدف آمادگی زمستانه راهداری […]

فت فتو/کرمان معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: طرح راهداری زمستانی از امروز در جنوب استان کرمان آغاز شد و تا فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

“حمید رضایی” عصر ۱۹ آبان ماه در حاشیه آغاز این طرح اظهار کرد: طرح راهداری زمستانی جنوب با هدف آمادگی زمستانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در تامین امنیت عبور و مرور در محورهای برف گیر و گردنه‌های سخت گذر کوهستانی، ایجاد آرامش برای اهالی منطقه و مسافران و عملیات مشترک با پلیس و دستگاه‌های همکار اجرا می شود.

 وی با بیان اینکه راهداران در قالب ۱۴ گروه فعالیت خود را آغاز کردند، افزود: راهداران جنوب کرمان در قالب ۱۷۰ نیروی راهداری و در قالب ۱۴ گروه راهداری با ۱۶۰ دستگاه راهداری سبک و سنگین در این طرح شرکت دارند.

رضایی با اشاره به وجود پنج گردنه برفگیر در مجموعه راه های جنوب کرمان تصریح کرد: ۱۶۰ کیلومتر محور برفگیر داریم که عمدتاً در ارتفاعات شهرستان جیرفت واقع شده اند و به رانندگانی که قصد سفر از مبدا جنوب کرمان به دیگر مناطق و بالعکس را دارند، توصیه می‌شود با توجه به وجود این گردنه های برفگیر حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

در ادامه “مجتبی رئیسی” معاون حمل و نقل اداره کل راهداری جنوب کرمان از فعالیت  سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل به صورت شبانه روزی خبرداد و گفت: این سامانه  پاسخگوی مردم و رانندگان در زمینه وضعیت جوی راه‌ها است .

وی از ادامه طرح زمستانه تا ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش فت فتو، سرهنگ”علی اکبر سنجری” فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب استان کرمان نیز در این رابطه گفت: اجرای این طرح  جهت هم افزایی توان عملیاتی دستگاه های شرکت کننده در طرح و از طرفی  نظارت و کنترل تسهیل در تردد کاربران ترافیکی در راه های برفگیر جنوب استان خواهد است.

وی افزود: با توجه به حساسیت تردد در کلیه راه های برفگیر جنوب خصوصا گردنه سربیژن و محور دهبکری پلیس با تمام توان و تجهیزات با همکاری سایر ارگان ها در محور حضور داشته و از تردد خودروهایی که ناایمن باشد، جلوگیری به عمل می آورد.

در ادامه “ابراهیم محمدی” رییس مرکز فوریت‌های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم گفت: امسال یک دستگاه بالگرد در این طرح فعال شده که با توجه به حجم راه های جنوب کرمان می تواند در میزان خدمات دهی جاده ای در زمان حوادث بسیار تاثیر گذار باشد .

انتهای پیام
طرح راهداری زمستانی در جنوب کرمان آغاز شد

منبع:ایـسنا
? طرح راهداری زمستانی در جنوب کرمان آغاز شد