طرح ایمنی راهها در کرمان براساس برنامه راهبردی حرکت می کند

استاندار کرمان گفت: مجموعه ترافیک و ایمنی راه‌های این استان بر اساس یک راهبرد و برنامه عالمانه پیش می‌رود. 

به گزارش روز دوشنبه فت فتو و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، علی زینی وند در ستاد راهبری وضعیت تصادفات استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان، کسب رتبه عالی این استان طی سه سال متوالی در کاهش تصادفات را حاصل کار جمعی حوزه ترافیک و ایمنی راه‌ها تحت مدیریت موفق دکتر آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری دانست. 
وی از اقدامات موثر پلیس راهنمایی و رانندگی، ادارات کل راهداری‌، راه و شهرسازی، هلال احمر، اورژانس، تاسیسات و زیرساخت، روشنایی و زیرساخت ارتباطات و دیگر دستگاه‌های مرتبط با کاهش تصادفات در این استان تقدیر کرد.
استاندار کرمان ادامه داد: به طور قاطع می‌توان گفت مجموعه مرتبط با حوزه ترافیک و ایمنی راه‌ها در استان کرمان از مجموعه‌های سرآمد و موفق کشور است که طی سه سال متوالی توانسته رتبه عالی خود را در سطح کشور حفظ کند. 
زینی وند تصریح کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز و سایر اقدامات که در مجموع ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات را داشته براساس یک راهبرد و برنامه عالمانه در حرکت است. 
وی گفت: استان کرمان رخدادهای تحمیلی از جمله مواد مخدر، قاچاق سوخت، جابجایی اتباع خارجی را دارد، اما با رویکرد و راهبردی خوب توانسته اقدامات موثری را انجام دهد.  
استاندار کرمان بیان کرد: امیدواریم این استان با همین راهبرد به عنوان استان پایلوت در بسیاری از حوزه‌ها در سایر نقاط کشور کمک کند. 
زینی وند اظهار داشت: نقاط حادثه‌خیز استان کرمان شناسایی شده و در حال رفع است که نقش موثری در کاهش تصادفات و حوادث دارند و هشدارها و ایمن‌سازی در جاده‌ها نیز باید با علائم استاندارد صورت گیرد. 
وی، افزایش دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف درون شهری و برون شهری را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: همه نقاط این استان باید به این دوربین‌ها مجهز شوند. 
زینی‌وند ایمن‌سازی پنج محور حادثه‌خیر استان کرمان را به عنوان اولویت مورد تاکید قرار داد.
در این نشست اداره کل راهداری، اورژانس، هلال‌احمر، پلیس راه و راهنمایی و رانندگی استان کرمان گزارشی از اقدامات خود ارائه دادند.
طرح ایمنی راهها در کرمان براساس برنامه راهبردی حرکت می کند

منبع:ایرنـا
💬 طرح ایمنی راهها در کرمان براساس برنامه راهبردی حرکت می کند