ضریب اشتغالزایی در صنعت گردشگری و صنایع دستی و مشاغل خانگی قابل توجه است

فرماندار زرند در نشست کارگروه اشتغال شهرستان که با حضور اعضا و روئسای بانکهای شهرستان برگزار شد با اعلام اینکه نگاه دنیا به مقوله گردشگری بسیار ویژه و مهم است، گفت: تحرک و پویایی در بخش گردشگری سرمایه گزاری های در حال انجام در این صنعت حاکی از افق روشنی در رونق اقتصادی شهرستان است. […]

فرماندار زرند در نشست کارگروه اشتغال شهرستان که با حضور اعضا و روئسای بانکهای شهرستان برگزار شد با اعلام اینکه نگاه دنیا به مقوله گردشگری بسیار ویژه و مهم است، گفت: تحرک و پویایی در بخش گردشگری سرمایه گزاری های در حال انجام در این صنعت حاکی از افق روشنی در رونق اقتصادی شهرستان است.

به گزارش فت فتو ؛علی صادقزاده فرماندار زرند در نشست کارگروه اشتغال شهرستان که با حضور اعضا و روسای بانکهای شهرستان برگزار شد با اعلام اینکه نگاه دنیا به مقوله ی گردشگری بسیار ویژه و مهم است و صادرات بخش گردشگری میتواند ارزآوری فراوانی برای کشور بهمراه داشته باشد، گفت: در شهرستان زرند علیرغم اینکه ویروس کرونا به این صنعت آسیب جدی وارد کرد اما همچنان شاهد تحرک و پویایی در این بخش هستیم و سرمایه گزاری های در حال انجام در این صنعت حاکی از افق روشنی در رونق اقتصادی شهرستان است.

فرماندار زرند  با اشاره به جایگاه آثار تاریخی در رونق گردشگری هم گفت: متاسفانه بسیاری از آثار تاریخی بدلایل متعددی از جمله  ناآگاهی و یا بلایای طبیعی نابود شده است اما ما امسال اعتباراتی برای این بخش در نظر گرفته ایم  که اگر چه  نسبت به حجم و گستردگی آثار  عدد بزرگی نیست ولی به هر حال می توان امیدوار بود که  اتفاقات خوبی هم در بخش مرمت آثار تاریخی بیفتد. 

نماینده عالی دولت در شهرستان به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هم اشاره کرد و گفت: اگر چه ممکن است این موضوع مشکلاتی هم برای مقطعی ایجاد کند ولی ناگزیریم این جراحی اقتصادی انجام شود و قطعا نتایج مثبت آن در آینده مشخص خواهد شد.

در این نشست نورالدینی معاون عمرانی فرماندار هم با اشاره به  فعالیت بسش از ۲۰ واحد بوم گردی در روستاها گفت: علاوه بر این ما در بخش صنایع دستی  هم پیشرفتهای چشمگیری داشته ایم و هم اکنون  حجم اشتغال بسیار خوبی در این بخش بوجود آمده و ما همچنان از این بخش حمایت خواهیم کرد.

رضا نورالدینی با اعلام اینکه ۳۶میلیارد ریال از اعتبارات تبصره ۱۸ به دو واحد بوم گردی و دو دفتر گردشگری سیاحتی زیارتی تعلق گرفته هم گفت: امیدواریم با تعامل بین بخشی بتوانیم در بخش رونق گردشگری گامهای بزرگتری برداریم.

انتهای پیام/ قنبرزهی
ضریب اشتغالزایی در صنعت گردشگری و صنایع دستی و مشاغل خانگی قابل توجه است

منبع:آرمـان
? ضریب اشتغالزایی در صنعت گردشگری و صنایع دستی و مشاغل خانگی قابل توجه است